Tablet ano ? ne ?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 3mos 25. 8. 2012 14:08

Dobrý den,
zavžuji koupi tabletu nexus 7. Je mi 17 let, a proto nemám moc peněz na rozhazování. Vždycky jsem chtěl vlastnit nějaký tablet, ale odradila mě cena ( 8 000 - 10 000 kč ), ale teď přišel google s tabletem s výborným hardwarem za skvělou cenu. Tablet se mi líbí že má 7 palců a 226 dpi a chtěl bych se zeptat zda-li byste mi ho doporučili na čtení knih (samozřejmě vím že se čtečkám knih v tomhle ohledu vyrovnat nemůže) a takové méduim na pohodlnou konzumaci obsahu, také už mám smartphone nexus s, tak dumám jestli to pro mě není zbytečná placka navíc.
3mos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paradise 25. 8. 2012 14:42

Měl jsem 2 měsíce TF300. Ze začátku jsem tablet taky dost chtěl a docela jsem ho v prvním měsíci i používal. Jenže brzy zjistíš, že třeba na brouzdání po webu je lepší klasický PC či ntb. Na filmy sice dobré, ale pokud hodně necestuješ, tak se prostě radši koukneš doma na pořádném monitoru. Na hry je to super, ale brzy mně omrzely. 7" tabletů jsem také pár v ruce měl. Velikost bude na čtení asi dobrá a to i díky váze. Co bys jinak na tabletu chtěl ,,konzumovat"? Protože tě to může za měsíc omrzet a zůstane ti jen na čtení knih.

Já jsem tablet prodal a objednal 13" notebook. V dohledné době žádný neplánuju, maximálně nějaký Nexus 7 z aukra za cenu, za kterou ta věc stojí.
Paradise
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 26. 8. 2012 12:33

Souhlasím s tím, že notebook je asi o řád naprosto jinde. Ono to sice zezačátku vypadá ve srovnání s notebookem straně cool a in, že si bude "konzumovat obsah" - jak všichni říkají a podobný kraviny.

Jenže nakonec zjistíš, že je mnohem pohodlnější prostě otevřít notebook, do ruky vzít myš a i ten blbej facebook/fóra/filmy... zkouknout na klasickým notebooku/ ještě líp - stolním PC s velkým monitorem. Já osobně bych třeba nepřekousnul, že si nemůžu na tabletu otevřít dvě okna vedle sebe...to je naprosto životně důležitá věc

Kdybych měl mít jen tablet, tak se zblázním, když na PC nedělám nic složitýho (teď o prázdninách prakticky jen "konzumuju obsah") a na PC nedám dopustit.

Talbety jsou jen módní vlna (která doufám za chvíli opadne) a najednou je všichni chtějí a ani neví proč - jen tak protože je mají všichni okolo tak já to taky musím a prostě musím mít.

O tabletu bych být tebou uvažoval jen v případě, že už máš stolní PCčko, notebook a čtečku knih a máš na účtě přebtečný peníze. Ale to tvůj případ není.

Pokud už máš mobil, tak ano, je to zbytečná placka navíc, protože nakonec zjistíš, že si s sebou ven budeš stejně brát jen mobil a když budeš chtít něco dělat třeba do školy, tak si vezmeš notebook protože talbet je na cokoliv takovýho naprosto totálně nepoužitelnej.

Tablet je něco mezi pro co moc využití nevidím (kromě specifických použití jako nějaká inventura ve skladu, psaní poznámek rukou...ale to stejně ten Nexus neumí) a tohle není předmětem téhle diskuze, protože to ty nepotřebuješ
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod robbert 29. 8. 2012 17:41

Tak já se přikláněm k tabletu.
Je zbytečné zapínat notebook, pokud chci najít nějakou maličkost, vezmu tablet a během minuty mám všechno. než nastartuju notas, tak už dávno informace mám...
je to rychlé a jednoduché na takové rychlé hledání, občasné podívání na film (když chci vidět dobrý film, pustím si domácí kino). nějaká ta hra, čtení knih atd...
takže pokud budeš tablet využívvat takto, tak pro tebe má smysl. A určitě tě napadne i nějaké další využití (prohlížení emailů atd...).
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 8. 2012 17:46

Anebo prostě notebook nevypínáš, jen uspáváš, pak je za několik sekund plně použitelný taky.

Tablet je vyloženě primárě na konuzmaci obsahu, když chceš jen číst, jen koukat... Jak chceš jakýkoliv obsah i vytvářet, je notebook lepší volba.
(btw. teď právě píšu ze zapůjčeného lenova E130 :) )
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 8. 2012 18:17

Doporučuji se na tablet vykašlat a koupit Kindle. Popřípadě i jinou čtečku, pokud to nebude Wooky. Tedy předpokládám, že na internet, filmy a tak máš desktop či laptop.
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 29. 8. 2012 18:57

Mám k dispozici jak čtečku knih Kindle, tak tablet Galaxy Tab 10.1, tak můžu trochu porovnávat. Se čtečkou knih nikdy pohodlně nepřečteš pdf, to na tabletu není problém. Pokud máš ale knihu v podporovaném formátu, je na čtení lepší přecejenom čtečka. Jinak na tabletu hraji maximálně hry typu Angry Birds, na to je to opravdu parádní zážitek, ale jinak jeho přínos v ničem nevidím, vše jiné udělám raději na stolním pc.
Pokud si chceš pořídit tablet, tak musíš přesné vědět, jakou funkci má plnit, ale na čtení knih bych ho nekupoval.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kohutisko 29. 8. 2012 20:38

na cloveka, ktory nema penez na rozhazovani, uvazujes znacne neekonomicky :) predevsim si treba udelaj jasno v tom, co od toho ocekavas a co s tym hodlas delat. tyto veci se s tabletem delaji hodne spatne:
- psat text (vratane www adresy do prohlizece)
- cist na slunci
- cist ebooky
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gotzinger 29. 8. 2012 20:43

Pokud nechceš utrácet tolik, tak bych ještě zvážil Ainol Aurora II nebo Ainol Elf II .
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 8. 2012 22:46

já dlouhou dobu žil v přesvědčení, že ARM_tablet nikdy potřebovat nebudu. Jednak mám Tablet_PC a taky spíše tvořím, než konzumuji. Ale co tak zjišťuji, tak bych v rámci rodiny potřeboval jeden tablet vybavený GPS, DVB-T, hlasitým repro a slušnou wifi. Hodil by se jako náhrada autonavigace a když je člověk v zahraničí, tak si připadá tak nějak informačně odpojený, aspoň ta místní DVB-T televize by ho "nasytila".
Neví někdo o nějakém takovém zařízení?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků