Jazykové mutace Win10

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 25. 5. 2017 08:28

Byl jsem donucen totálně přeinstalovat Tablet s OS Windows, v podstatě nad očekávání úspěšně. Poněkud větší problém byl s instalací ovladačů obou kamer, i to se nakonec zdařilo.
Na závěr jsem vytvořil účet s běžnými právy, přihlásil se jako běžný uživatel a hledal aplikaci Camera pod písmenem C, nenašel ..., ale pod písmenem K jsem objevil aplikaci Kamera. Po předchozích zkušenostech s rekonstrukcí OS jsem byl mírně šokován...
Jako Admin jsem nainstaloval aplikaci Reader pro prohlížení pdf souborů, v běžném účtu jsem ji nenašel, musel jsem znovu instalovat aplikaci Čtečka. Obě aplikace jsou, minimálně funkčně, zcela identické. Zda se jedná o jedinou, nebo dvě instalace netuším, nevím, kam se aplikace ze Storu ukládají (resp. nedostanu se tam).
Další perlička, Počasí versus Weather. Počasí je česky a umí 24 hodinový čas, Weather nikoli, což mně, slušně řečeno, vadí.
Na tabletu PIPO W4 jsem zvládl instalaci i updaty systému Windows, počínaje Win8 a nyní konče verzí 1607, sestavení 14393.1198. Jazykovou verzi jsem kdysi z čínsko-anglické úspěšně změnil na českou. Čistá instalace W10 rovněž česká... Už v minulosti jsem výskyt obou jazykových mutací krátce zaznamenal, vysvětlení jsem se nedočkal.

HW: 1 GB RAM, 16 GB ROM (SSD), 32 GB SDHC, 1 USB, 1 HDMI
Zdržte se prosím komentářů o vhodnosti HW sestavy k čemukoli, s problémem nesouvisí...


Jaké máte poznatky s jazykovými mutacemi některých aplikací z Windows Store?

Podle toho, z jakého profilu do Windows Store vstupuju, vidím pouze anglické, nebo pouze české mutace stejných aplikací.

-- 28. 5. 2017 19:35 --

Odpovědí jsem se nedočkal, dotázal jsem se tedy české Microsoft Community. Tam jsem se řešení také nedočkal (samozřejmě, vypuklo prudké léto...), nicméně ing. Chaloupek mě donutil zamyslet se a ověřovat. Svůj problém jsem asi vyřešil, viz následující odkaz
Kód: Vybrat vše
https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/apps_windows_10-winapps/jazykové-mutace-aplikací-winstore/4e5ae0ef-6188-4425-af96-4c3a22b2689f


-- 30. 5. 2017 10:38 --

Dopracoval jsem se k následujícímu závěru:

Nastavení >> Čas a jazyk >> Oblast a jazyk >> Jazyky: 
1. jazyk v pořadí instalovaných jazyků (English, nastaven jako výchozí)
2. jazyk v pořadí Čeština (jazyk zobrazení Windows)

První jazyk v pořadí jazyků určuje (m.j.)
- v jakém jazyku se budou zobrazovat aplikace ve Windows Store
- v jaké jazykové mutaci se aplikace nainstalují a to včetně jejich názvů
Retiree
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků