z tabletu zmizela aplikace Google Play, Chyba sluzeb Google

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Roger73 24. 6. 2017 15:59

Neporadite prosim? Posl. dobou mi hodne blbne tablet s Androidem 4.4.2. Ted jsem chtel neco preinstalovat a zjistil jsem, ze mi z plochy uplne zmizela ikonka Google Play, takze vubec nemuzu napr. tu aplikaci O2 TV znovu nainstalovat. Uz nejakou dobu mi tablet stale hazi hlasky typu Chyba sluzeb Google, zatim jsrm s tim nic nedelal, i kdyz to asi onezovalo nektere aplikace.
Ted koukam, ze na plose teda mam ikonku zeleneno panacka s napisem com.android.vending (to by mozna mohlo byt to Google Play ?) a kdyz na ni kliknu tak to napise Aplikace com.android.vending bohutel orestala pracovat.
Poradite, co s tim? Je nejaka jina moznost nez uvest tablet do tovar. nastaveni?
Kdyby to bylo nezbytnenutne, tak by mi asi nejvic vadilo, ze bych prisel o zalozky z Opery Mini, nelze si je nejak online uchovat? Diky moc za pomoc.

-- 24. 6. 2017 17:04 --

A netusite nahodou, proc na poradna.zive.cz mi to na podobny dotaz napsalo oznameni " Pripojujete se z neduveryhodne site, proto musi Vas dotaz schvalit administratori, coz muze trvat az jeden prac. den, nez bude Vas dotaz v poradne zverejnen"? Pouzil jsem pritom uplne normalni Upc pripojeni.
Cekat u uplne bezneho dotazu na schvaleni administratory nedava moc smysl, kdyz potrebuju problem resit hned...
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod JudgeDeath 24. 6. 2017 20:22

https://www.youtube.com/watch?v=mbII-NRaBzc
minuta hledani
Chybi ti zakladni info jako jakej tablet a jaka ROM.
Zalozky Opery se daji zachovat.Prihlas se/vytvor ucet primo v appce.
Sony Ericsson T68i->Siemens M65->Nokia 6600->Nokia N73->Nokia N97mini->Sony Ericsson Xperia Pro->Landvo L900->Lenovo K3 note->LeEco Le 2->LeEco Le Max 2(4/32)->LeEco Le Max 2(6/128)->Xiaomi Mi Mix 2s(6/128 black)
JudgeDeath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 24. 6. 2017 22:47

Roger73 píše:A netusite nahodou, proc na poradna.zive.cz mi to na podobny dotaz napsalo oznameni " Pripojujete se z neduveryhodne site, proto musi Vas dotaz schvalit administratori, coz muze trvat az jeden prac. den, nez bude Vas dotaz v poradne zverejnen"? Pouzil jsem pritom uplne normalni Upc pripojeni.
Cekat u uplne bezneho dotazu na schvaleni administratory nedava moc smysl, kdyz potrebuju problem resit hned...


Pokud si dobře pamatuju, tak se to takhle dělalo lidem, kteří používali VPN, tj. službu, díky které se zdálo, že jsou ze zahraničí.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roger73 25. 6. 2017 07:21

JudgeDeath píše:https://www.youtube.com/watch?v=mbII-NRaBzc
minuta hledani
Chybi ti zakladni info jako jakej tablet a jaka ROM.
Zalozky Opery se daji zachovat.Prihlas se/vytvor ucet primo v appce.


Diky. Tablet je to Akai TAB-7800Q, verze Androidu 4.4.2, Firmware version v2.0. Kde prosim najdu v nastaveni tu pozadovanou ROM?

Jinak jsem zkousel 2 prvni metody podle toho Youtube navodu, te treti se trochu bojim, protoze ta radi instaalaci aktualni verze Google Play z ciziho zdroje. Hlavne bych nevedel, kterou z tech vice verzi Google Play mam na tablet nainstalovat,aby to zacalo fungovat.
No a tovarni nastaveni ( metoda 4) bych videl jako uplne krajni moznost. Diky
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod JudgeDeath 25. 6. 2017 17:15

GP z apkmirror je v pohode.
GP ti zmizel jen z plochy/app draweru nebo uplne z nainstalovanych aplikaci?
Sony Ericsson T68i->Siemens M65->Nokia 6600->Nokia N73->Nokia N97mini->Sony Ericsson Xperia Pro->Landvo L900->Lenovo K3 note->LeEco Le 2->LeEco Le Max 2(4/32)->LeEco Le Max 2(6/128)->Xiaomi Mi Mix 2s(6/128 black)
JudgeDeath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roger73 25. 6. 2017 19:17

Diky. No ted mam GP i na plose. A kdyz si zadam Nastaveni - Aplikace a pretahnu na vsechny, tak tam mam polozku Obchod Google Play o velikosti 9,96 MB, verze 4.6.17
Ja jsem myslim presel podle (tusim) te 2. metody z toho youtube na puvodni verzi GP, takze GP tam je.
Ale kdyz GP spustim, tak mi stale jenom vyskakuje neprijemne pres sebe jeho sedivka obrazovka a toci se kolecko. Jo a nekdy zobrazi prihlaseni k uctu Google s moji mailovou adresou, ja to potvrdim, ale nic se nedeje, jenom stale zacyklene vyskakuje ten dialog s prihlasenim k uctu Google.
Tak je jeste nejaka jina moznost krome tovar. nastaveni?
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod JudgeDeath 26. 6. 2017 04:44

Zkontroluj nastavení datum a čas. Jestli tam nemáš automaticky tak to zapni a jestli to nepůjde ani s tím tak to zadej ručně.
Zkus vymazat data a cache Google play services/služby Google play.
Smaž Google account co máš v telefonu a pak ho znova přidej.
Sony Ericsson T68i->Siemens M65->Nokia 6600->Nokia N73->Nokia N97mini->Sony Ericsson Xperia Pro->Landvo L900->Lenovo K3 note->LeEco Le 2->LeEco Le Max 2(4/32)->LeEco Le Max 2(6/128)->Xiaomi Mi Mix 2s(6/128 black)
JudgeDeath
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků