Win10, dočasně přeinstalovat na Win7 ?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod termistor 9. 3. 2018 17:50

Ahoj,
mám v plánu koupit ojetý asi repasovaný notebook. Co jsem se díval tak nejčastěji mají Windows 7 ale spíše Windows 10 (provedený upgrade zadarmo).

Já ale potřebuju využívat program který má s Windows 10 problémy.

Bylo by možné koupit si starší krabicovou licenci Win 7, ten notebook sformátovat, přeinstalovat Win 7 a až skončí za 2 roky oficiální podpora Win 7 a ten můj program snad už bude pod Win 10 běhat bez problémů, tak se zadarmo vrátit k té instalaci Win 10 co je tam teďko ? Jak to potom nainstaluju - bude si to nějak samo pamatovat instalační údaje a seriová čísla těch Win 10 atd. ?

Díky za info
termistor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 3. 2018 18:33

Licence W10 je uložena v příslušném MS serveru => pokud byla aktivovaná licence W10 s daným MB, můžeš W10 do tohoto MB instalovat kdykoliv, k aktivaci dojde automaticky.
Pokud koupíš NB v licencí W10 Pro, máš právo na instalaci W7 Pro => nemusíš kupovat licenci OS.
Lépe ovšem pořídit rovnou NB s W7.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 9. 3. 2018 19:22

jo jednodušší to bude když vezmu notebook s win7, ale za 2 roky pak budu muset draze platit nové win 10
termistor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freekarol 9. 3. 2018 20:12

Tak ono je otázkou, jak to bude za dva roky. Upgrade zdarma, už měl skončit a přesto to stále jde...

Můžeš taky ten program zkusit spustit v režimu kompatibility, třeba pak půjde i pod W10: https://wintip.cz/405-jak-spustit-stars ... ch-windows
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 3. 2018 21:41

To si snad děláš PR-Dell, ne? :-D
termistor píše:jo jednodušší to bude když vezmu notebook s win7, ale za 2 roky pak budu muset draze platit nové win 10

Co Tě k tomu nutí?
W7 nepřestanou fungovat jen kvůli ukončení podpory výrobce. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod termistor 10. 3. 2018 09:49

nepřestanou fungovat, ale nebudou aktualizované.
Nebo myslíš že to tak moc nevadí ?
termistor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 10. 3. 2018 10:51

Samozrejme ze vadi.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 3. 2018 13:14

IMHO to nevadí, pokud je OS korektně nastavený.
Vymazlená finální verze OS (např. WXPP nebo Vista) je stabilní a bezpečná i přes ukončenou podporu.
Podpora výrobce nijak nechrání před chybnou konfigurací OS (tj. defaultní) ani před fatálními bezpečnostními chybami admina nebo BFU.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar





Odeslat příspěvekod bandolier.wz 19. 3. 2018 00:12

termistor píše:Ahoj,mám v plánu koupit ojetý asi repasovaný notebook. Co jsem se díval tak nejčastěji mají Windows 7 ale spíše Windows 10 (provedený upgrade zadarmo).

ano, múžeš se vrátit k w7, netřeba nic kupovat
kdykoli se můžeš vrátit k w10(aktivace je uložena na serveru ms)
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků