Flash usb

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dolphy68 19. 7. 2018 20:11

Zdravím,win 10 na dvou pc mi nenačte flashku,respektive načte,ale je vidět jen ve správci disků,průzkumník ji nevidí,ani zvuk,když něco připojíte k pc se neozve.Ve správci disků s ní nejde dělat nic,ani zformátovat,ani změnit písmeno,prostě nic.Zvláštní je,že notebook s win7 ji najde bez problémů.Poradíte někdo,kde může být zakopaný pes?
edit:Jinak flashka je Kingston 64 gb a na pc proběhla čistá instalace systému w10
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 7. 2018 20:41

Instaloval jsi drivery od chipsetu, když máš čistou instalaci W10? Nebo jsi spoléhal jen na Windows Update a generické drivery ?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolphy68 19. 7. 2018 20:56

No pravda,nechal jsem to na WU,zítra tam nahodím drivery od asusu.Je ale divné,že to přestalo vidět tu flashku minulý týden,do té doby nebyl problém,proto jsem zkusil čistou instalaci OS
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 19. 7. 2018 22:07

A ve správci zařízení se zobrazí jak? Není zakázaná?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dolphy68 20. 7. 2018 05:12

Ve správci zařízení se zobrazí jako Velkokapacitní zařízení USB a zakázané není(Toto zařízení pracuje správně),drivery od chipsetu taky nepomohly,nerozumím tomu,proč se fleška zničeho nic rozhodla stávkovat ve win 10
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 7. 2018 05:23

A jinou flashku v tom samém portu přečteš?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolphy68 20. 7. 2018 05:31

Jo,jinou to přečte,ale proč to tu co to nepřečte vidí win 7 a win 10 ji nevidí

Edit:Teď po nainstalování driverů od chipsetu zas při zasunutí se ozve ten zvuk,ale stále je vidět jen ve správci disků bez možnosti cokoliv s ní dělat
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 20. 7. 2018 07:17

Máš tam nějaký antivir/ bezpečnostní balík? Některé mají funkci blokování usb zařízení.
Pak na ntb od lenova jsem měl předinstalovanou aplikaci co taky "zvyšovala" zabezpečení a blokovala usb disky.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dolphy68 20. 7. 2018 08:08

Antivir nepoužívám,Defender spolehlivě ohlídá,před týdnem na stejném PC na win 10 ta fleška normálně fungovala,z ničeho nic přestala,takže zaručeně vím,že v hardware problém nebude.Je divný,že win 7 ji načte....nejspíš je před smrtí.Existuje nějaký sw,který by flešku otestoval?
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 7. 2018 08:49

Začal bych instalací všech driverů, které si postahuješ z webu výrobce. Až to budeš mít, tak nahlaš, zda-li to k něčemu bylo, či nikoliv.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolphy68 21. 7. 2018 10:17

Bez názvu2.png
Nainstalovány všechny ovladače z webu výrobce,při zasunutí flešky do USB známý zvuk,ale nezobrazí se v průzkumníkovi.Ve správci disků se tváří normálně,na obrázku jako Disk 1

edit:Pokud chci změnit písmeno,nebo cokoliv,tak nelze
Přílohy
Bez názvu 1.png
Bez názvu.png
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 22. 7. 2018 05:18

Zkusil bych pravým na disk 1 -> dal ho offline
2 -> znovu online


Pokud nepomůže tak bych přes diskpart provedl vyčištění disku a vytvořil znovu oddíl. (Data prvně odzalohovat na win 7)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dolphy68 22. 7. 2018 07:15

Ve win 7 jsem ho dal vyčistit,opravit,žádné chyby to nenašlo,čištění proběhlo úspěšně,akorát když jsem ho chtěl zformátovat(sytém FAT 32) a chci to zformátovat do NTFS,tak systém nemohl formátování dokončit.Ale FAT 32 už není,je to v NTFS.Doufám,že je to srozumitelně napsaný.Můžu poprosit o příkazy do toho Diskpartu?
dolphy68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 22. 7. 2018 07:38

Otevřeš diskpart

"List disk"

Vypíše všechny disky připojené do systému. Najdeš si flash a přiřazené číslo. Např. To bude 1. Potom:

"Select disk 1"

"Clean"

Tím je disk vyčištěn.

Zbytek (vytvoření oddílu a formát) klidně udělej ze správce disků.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dolphy68 22. 7. 2018 08:51

Tak se podařilo,fleška funkční,Diskpart pomohl....díky všem za pomoc a rady ;-) ;-)
dolphy68
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků