Product key lost

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Waverik 17. 10. 2018 21:55

Zdra­vím,
Re­ším teď men­ší pro­blém. Po­sta­vil jsem s ob­mě­na­mi sta­rý po­čí­tač s de­sít­ka­ma ale s hod­ně sta­rou ver­zí. Za­čal jsem ak­tu­a­li­zo­vat a oo­vla­da­čo­vá­vat. Po jed­nom re­star­tu se ale vy­skyt­la chy­ba. Win­dows to chtěl spra­vit, ale já jsem ho rad­ši ne­chal pře­nést ce­lý sys­tém do to­vár­ní­ho na­sta­ve­ní. Po 47% ale na­psal chy­bo­vou zprá­vu a re­star­to­val se. A win­dows už se ne­nač­te. Totiž ne­vy­lu­ču­ji že se roz­bi­lo HDD ale mys­lim ze se spis jen po­sko­dil sys­tem je­li­koz disk za­ha­ji bo­ot ale pak nic a re­set.
Roz­ho­dl jsem se te­dy pro re­in­stal z image z ofi­ci­al­nich stra­nek. Co jsem če­tl tak by po mě ne­měl bý­t­žá­dán pro­duct key.(ten to­tiz ne­mo­hu na­jit) Prý si ho uklá­dá Bi­os. Ne­vím ale jest­li to­mu tak bu­de i zde když spo­lu HDD a no­vá deska po­by­li asi 6 ho­din ča­su.

To by mi až tak ne­va­di­lo, ale zí­t­ra mi rov­něž při­jde no­vé M.2 SSD na kte­rem bu­du chtít mít sys­tém. Nor­mál­ně bych se na to vy­kaš­lal. Na­in­sta­lo­val na SSD a HDD for­má­to­val pro pozdejsi da­to­vé po­tře­by. Po­tře­bo­val bych ale pro­duct key.

Ted jed­na hy­po­te­tic­ká.. kdy­by se re­in­stal po­ve­dl a já po­té uspes­ne pro­ve­dl klo­no­vá­ní ne­bo pri­mou mi­gra­ci, chtě­lo by po mně no­vé SSD pro­duct key?.

Otáz­ka te­dy vlast­ně je, jest­li se ně­jak k mé­mu pro­duct key mo­hu do­stat.
Ne­vim jest­li je to du­le­zi­te ale puvod­ne to byl klic k W8. Vim ze vet­si­na li­di zdar­ma upra­go­va­la na 10 pri­cemz na dis­cich os­mic­ky zusta­li. Ja teh­da na ten­to klic pro­ve­dl cis­tou in­sta­la­ci 10 pra­ve bez po­zustat­ku os­mi­cek.

Kdy­by ste uzna­li za po­treb­ne, sde­lim vam svo­ji se­sta­vu.

S pozdra­vem,
Waverik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 10. 2018 05:32

Pokud byly desítky na dané desce aktivovány, tak můžeš instalovat na nový m2 ssd bez klíče a aktivují se opět samy. Stačí připojení k netu. Nepamatuje si to bios, ale servery Microsoft.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aPosix 18. 10. 2018 08:48

Produkey od nirsoftu, umí zobrazit product klíče i pro disky na kterých je Windows nainstalován a neběží.
aPosix
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků