Bsod Win 10 - Irql not less or equal

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jakubcila 8. 2. 2019 15:39

Zdravím,
koupil jsem si nové ram a skáče mi Bsod.
nevím co mám už dělat tak snad mi tu někdo pomůže..
Pc byl už 2x v servisu ale pořád se nic nezlepšílo..
dělal se test na všechny hw, zátěžák, měření teplot apod.. vše je ok.

zde přikládám Dumpy
http://leteckaposta.cz/143880941

Pc spec
Win 10 64bit
Procesor - Intel core I5 4670K
Deska - Z87-HD3
grafika - nvidia geforce gtx 960
Ram - HyperX 8gb KIT DDR3 1600MHz cl60 fury blue series

Snad to takhle stačí..
jinak nejsem v tomhle moc znalej tak mi vypište postupy apod.. Díky:)
Jakubcila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 8. 2. 2019 18:12

Jakubcila píše:Zdravím,

Kde asi může být problém?

Vrať staré ram - funguje to bez chyb?

ANO: Prostě nekompatibilita ram - vyskoušet jiné sloty, vyskoušet ruční nastavení v biosu - né auto - vyskoušet jiné RAM.

NE: Zrada bude v jiném HW a pak skoušet vyměnovat jednotlivé komponenty - jiný zdroj?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atti.hombre 8. 2. 2019 18:22

Ja som vložil také Kingstony dcére do PC a ani nenabehol... reset BIOSu a rozbehlo sa to... vyskúšaj - možno pomôže.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD Rad. R7 SSD 240 GB,Samsung 840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr.
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Jakubcila 8. 2. 2019 22:40

soban píše:
Jakubcila píše:Zdravím,

Kde asi může být problém?

Vrať staré ram - funguje to bez chyb?

ANO: Prostě nekompatibilita ram - vyskoušet jiné sloty, vyskoušet ruční nastavení v biosu - né auto - vyskoušet jiné RAM.

NE: Zrada bude v jiném HW a pak skoušet vyměnovat jednotlivé komponenty - jiný zdroj?

Děkuji za odpověď.
Ano když jsem tam měl staré ram (8gb) tak mi to nedělalo ale jak je možné že mi to takhle padá? co když to je nějakou blbostí?
v servisu mi to v biosu nastavili.. všechny hw jsou vpohodě.
Případně jde lze nějak zjistit že to je opravdu nekompatibilitou? Ram už není možné vrátit.. tak by to byla škoda..
Jinak jsem se koukal a na základní desku to má být kompatibilní. https://www.kingston.com/us/hyperx/memory/fury

-- 8. 2. 2019 23:43 --

atti.hombre píše:Ja som vložil také Kingstony dcére do PC a ani nenabehol... reset BIOSu a rozbehlo sa to... vyskúšaj - možno pomôže.

Děkuji za odpověď.
co jsi přesně nastavil v biosu? případně mohl by jsi mi zde napsat postup? co jsi přesně změnil a jak..
Jakubcila
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 9. 2. 2019 12:20

Pokud chceš mít jistotu že je to kompatibilní musíš se koukat na stránky od základní desky zda v dokumentaci je ta RAM zapsaná.

Taky tam bývá v kolika kusech funguje a v jakých slotech.

Prostě jak říkám máš nejnovější bios? Vyskoušet různé kombinace slotů, vyskoušet ruční nastavení parametrů ram v biosu.
Vyskoušet nainstalovat windows na nějaký pokusný HDD zda to nedělá OS - nějaká nekompatibilita s windows.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atti.hombre 9. 2. 2019 15:16

Pozri kolko ti nastaví doska v Biose napätie pre tie RAm ky - ono na 1600MHz by mali mať tých 1,5V - to je OC pamätí. Pokial nastavíš frekvenciu RAM ručne na 1333MHz tak stačí 1,35V .Len Musíš v BIOSe prepnúť pri voľbe nastavenia RAM z AUTO na MANUAL. Potom môžeš hýbať napätím. Staršie HyperX pamäte si pýtali na 1600MHz až 1,65V - ale tieto by mali bežať pri tých 1,5V. Ja by som skúsil znížiť frekvenciu na 1333MHz a kludne nastavil 1,5V. Ak to bude v poriadku tak skús znížiť napätie na 1,35V.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD Rad. R7 SSD 240 GB,Samsung 840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr.
atti.hombre
Junior