Nabídka Windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 2. 6. 2015 09:44

Zdravím
Dostal jsem jakousi nabídku na upgrade na Windows 10 v :hm podobě ikonky na hlavním panelu mám legální Win8.1co to je za "podnik" zas ? díky
Přílohy
windows 10.jpg
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 6. 2015 09:48

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 2. 6. 2015 11:30

Proboha Víťa1 nauc se uz konecne venovat treba i 10s hledani nez polozis dotaz. Vzdyt ty bez jakekoliv snahy cokoliv zjistovat nebo i precist si co to pise okamzite pises dotaz sem na forum.

Posledni dva dny se o tom pise vsude.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod D.roak 8. 6. 2015 10:52

Mužu se zeptat. Existuje program ktery by otestoval zda jsou ovladače na muj hw prro win 10 a zda mi bude fungovat sw.pro prechod na 7 takova aplikace byla
D.roak
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 6. 2015 11:04

Svete div se to dela prave ta vyskakujici nabidka. Staci si projit jeji menu.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 14. 6. 2015 21:04

Ahoj mám Lenovo PC a na něm W7 Pro a ta nabídka se mi neobjevila. Když dám vyhledat aktualizace tak mi tu KB3035583 vůbec nenabídne.
Kde je chyba?
U notesu ASUS s W8.1 už se mi to objevilo...
Nebude to tím, že mám zdarma možný Update na W8Pro a teprv po jeho updatu by to šlo???
Předem děkuji za vysvětlení, pokud tušíte...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 15. 6. 2015 01:13

U PC, pro ktere nejsou zatim dostupne ovladace HW nebo je jiny problem s kompatibilitou se nabidka nezobrazuje. Neres to. Stejnak 29.7. to budou instalovat jen cvoci. Ovladace ani dalsi SW tou dobou nebude poradne pripraven. To pak bude nadavek na MS .... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Kubas789 18. 6. 2015 07:53

Hlavně bude problém se starým hardwarem protože se může stát že microsoft již ho nebude podporovat ale chce to ověřit.
Je na to stránka windows hardware compatibility ale ta ještě není připravena na windows 10 zatim http://www.microsoft.com/en-us/windows/ ... uage=en-US
A windows upgrade ktery se instaluje taky umí zkontrolovat kompatibilní hardware a nenabídne se pokud něco nebude kompatibilní.
Kubas789
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 18. 6. 2015 09:01

Co ma co s podporou stareho HW spolecneho MS ? To je vec vyrobce toho HW. Pokud neudela novy ovladac a starsi nefunguje nebo nefunguje jak ma tak smula.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 6. 2015 09:05

vtipné je, že na starém HW(C2D a C2Q & 64bit, Athlony II atp.) mi to upgrade na W10 nabízí a na relativně novém ne, že prý nekompatibilita (tuším že LAN a Xonar) :D
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 18. 6. 2015 11:31

Me se taky nabidka zobrazuje na Thinkpadu R500 a na X220 ne :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Dominika.B 18. 6. 2015 13:36

Ahojte. Z dovolením bych se připojila s laickým dotazem.
Také se mi objevila ikonka na liště s nabídkou stažení Windows 10. Když jsem ji prošla, píšou že počítač je připravený a nenašly se žádné známé problémy u zařízení i aplikací. Mám starý Lenovo X100e s W7 Professional.
Mne by spíše také zajímal váš názor, jestli to má vůbec cenu přecházet na W10. Pomůžu si v něčem, nebo si tím můžu jen přivodit problémy. D
Dominika.B
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 18. 6. 2015 13:45

Dominika.B:
Napiš Lenovu a všem výrobcům hardware a software co máš na pc. My nemáme křišťálovou kouli. Já osobně zamluvený Win 10 mám a nejpozději 29. července na Win 10 zdarma přecházím na svém pc.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 6. 2015 13:58

Dominika.B píše:Mne by spíše také zajímal váš názor, jestli to má vůbec cenu přecházet na W10. Pomůžu si v něčem, nebo si tím můžu jen přivodit problémy. D


to záleží hlavně na tom, zda je plánováno používat tento notebook i po roce 2020. To končí podpora W7.
Přínosem může být i mírné zrychlení odezvy systému. A teoreticky i lepší výdrž na baterku.
A problémy si samozřejmě můžete přivodit. Nepředpokládám, že se automaticky doinstalují veškeré ovladače. Bude je potřeba hledat. A přinejhorším i zkoušet od jiných výrobců.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dominika.B 18. 6. 2015 14:22

eLzyx: děkuji za slušnou a hodnotnou odpověď. Předpokládala jsem(asi naivně), že když píší, že je NB připrven na přechod, tak ovladače apod. již v instalaci jsou.
Takže jinými slovy. Přechod si rozmyslet, zvláště když NB do roku 2020 už asi nevydrží.
Dominika.B
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků