Telemetry (špehování)-zkušenosti a názory,jak vypnout II

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod telemetry 2. 9. 2015 21:46

Win7 znam jen ze zamestnani, bohuzel jsou tam stare PC s max 2 GB RAM, takze to je tragedie, pomale, pomale, pomale. Na techto PC vsak jedou WinXP rychle jako z praku. Doma jsem presel z WinXP na Win10 a nemuzu si stezovat, jsem spokojen, zustanu uz u nich.
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 9. 2015 07:52

Nějak se to zvrhává zcela mimo téma.
Na 2GB RAM budou pomalé a pomalé i W8x a W10. Rozumné minimum je 4GB.Několik lidí v okolí přešlo z XP na starých PC na Linux a jsou spokojení....

Zpět k tématu.
CZ weby se konečně probudily a provádí osvětu :-)
http://magazin.stahuj.centrum.cz/window ... zapomente/
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod telemetry 3. 9. 2015 08:26

Asi okurkova sezona, neni o cem psat. Ano, pri instalaci systemu to nabidne mimo jine i expresni nastaveni, pokud s tim uzivatel souhlasi, tak to pri expresnim nastaveni veskerou telemetrii zapne. ;-)
telemetry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2015 08:33

Ten článek není nic nového a považuji za samozřejmost, že si uživatel nebo ten kompetentní člověk co W10 instaloval, projde uvedené možnosti nastavení a vybere co mu vyhovuje a zakáže to ostatní.
Já to tak udělal hned po instalaci a proto trochu nechápu tu všeobecnou hysterii.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 9. 2015 09:57

telemetry píše:Asi okurkova sezona, neni o cem psat. Ano, pri instalaci systemu to nabidne mimo jine i expresni nastaveni, pokud s tim uzivatel souhlasi, tak to pri expresnim nastaveni veskerou telemetrii zapne. ;-)


Ale prd okurková sezona.MS má problém .Na netu řada kvalitních webů řeší kauzu špehování.Stačí zadat ,,W10 telemetry"
Potom zoufalci v MS. i v našich končínách vydávají placené články .

http://tech.ihned.cz/pocitace/c1-644963 ... windows-10

Hezká je diskuze po článkem. O:-) Možná by místo kdyby MS. věnoval místo telemetrie tolik pozornosti samotnému OS,nemusel by vyjít takový neskutečný paskvil.Ale hlavně že MS.nedochází smysl pro černý humor když podle nich je W10 ,, nejlepší windows všech dob" :lol:

-- 3. 9. 2015 11:01 --

tombas píše:Ten článek není nic nového a považuji za samozřejmost, že si uživatel nebo ten kompetentní člověk co W10 instaloval, projde uvedené možnosti nastavení a vybere co mu vyhovuje a zakáže to ostatní.
Já to tak udělal hned po instalaci a proto trochu nechápu tu všeobecnou hysterii.


A jaká část uživatelů čte 40 stran EULA? Nemluvě o tom že většina stejně neví co vypnout a instaluje stylem Next,Next...
V předchozích verzích uživatel nic takového řešit při instalaci nemusel,proč by měl tedy teď...
Rozhodně lepší hysterii než se tvářit že se nic neděje a všechno je OK.Ne není...
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2015 10:04

a tebe celá situace a stav OS nějak existenčně ohrožuje, nebo proč potřebuješ celej svět tak vehementně ujistit, že je to šmírující paskvil?

několik tvých přesných kopií se vyjeví naprosto vždy, když MS vydá novej OS; posledním kvalitním OS byl W98, protože se o jeho vydání v českých internetových diskuzích nestihl nikdo vyjádřit...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 3. 9. 2015 10:24

Tom1122: Co kdybyste se vyjadřoval k věcem, kterým ASPOŇ TROCHU rozumíte a necitoval podobně postižený jedince a bulvár typu Lupa.cz?.

Lock please.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 9. 2015 11:12

kernel_panic [passed] píše:a tebe celá situace a stav OS nějak existenčně ohrožuje, nebo proč potřebuješ celej svět tak vehementně ujistit, že je to šmírující paskvil?

několik tvých přesných kopií se vyjeví naprosto vždy, když MS vydá novej OS; posledním kvalitním OS byl W98, protože se o jeho vydání v českých internetových diskuzích nestihl nikdo vyjádřit...



Poslední kvalitní OS od MS.A není to jasné? Podle drtivé většiny uživatel W7 ne? :-) 8. naprostá katastrofa v (ne)logice GUI,8.1 je trochu lepší a 10 jsou nestabilní neodladěný hnůj.Dlaždice a Metroidní ovládání na desktopu je prasárna na ntou.

Ono spíše oooovečky běží upgradovat protože jím MS dopřál další Windows.Ono by bylo dobré říci co na těch úžasných Desítkách je tak lákavého ...

-- 3. 9. 2015 12:15 --

radeksss píše:Tom1122: Co kdybyste se vyjadřoval k věcem, kterým ASPOŇ TROCHU rozumíte a necitoval podobně postižený jedince a bulvár typu Lupa.cz?.

Lock please.

Rád si nechám přesvědčit že Lupa a množství podobných webů nemají pravdu a MS. je křišťálově čistý.Jenže to bude problém co?
Podobné výkřiky jsou jenom redakce trotlů,nic více nic méně.
Naposledy upravil Tom1122 dne 3. 9. 2015 11:20, celkově upraveno 1
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2015 11:17

přestože se můžeme bodově potkat, zcela jistě se mineme způsobem vypořádání se se situací...

zatímco já se na nevyhovující produkty jednoduše vy*eru, ty to potřebuješ rozmazat...

proč přesně?
Naposledy upravil mople71 dne 3. 9. 2015 13:17, celkově upraveno 1
Důvod: cenzura
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 9. 2015 12:02

,,přestože se můžeme bodově potkat"
Bacha na prasklou žilku.Nějak to moc prožíváš.Ale ne,mám nějak mnoho koníčků a teď jsem propadl střelbě na běžící terč:)
Jinak stejně bych se mohl ptát já.Obhajovat něco bez jediného důkazu a tvrdit že se všichni pletou....Já vím že v MS.platí dobře,ale mít OS jako náboženství.navíc,mizerný OS:)
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2015 12:17

ne všichni, kteří tady jsme s tebou ve sporu, to děláme za účelem obhajoby tebou kritizovanýho...

někteří z nás umí nevyhovující produkty/vlastnosti vyignorovat a tím si ušetřit bolavou dušičku; spíš nás ale zajímá, co přesně pohání takový ty bojovný spasitele, kteří po vydání něčeho kontroverzního sestoupí a šíří dobro, proč přesně neumí danou věc přeskočit/ignorovat/vyhnout se jí, namísto, časem velmi unavující až obtěžující, osvěty...

"bodově se potkat" znamená na lecčems se shodnout; ze shod žilky nepraskají...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 9. 2015 12:37

Měl jsem snad všechny systémy MS od verze 3.11, vč. Me, Vist, 8 a 8.1 až po W10.
Nepamatuji se, že bych někdy řešil nějakou zásadní nefunkčnost, zamrzání, padání apod., vždy to byly max. nějaké ovladače nebo nekompatibilní SW.

Důležitější než samotný OS je pro mě SW, který na tomto OS spouštím a pokud vše funguje, nemám námitky.
Sledování určitých dat bylo i ve W8 a vyšších, je na Androidu, WP, iOS, OSX a dalších taky.
Na mém PC jsou W10 naprosto stabilní, funkční, potřebný SW funguje, funkce sledování dle potřeby vypnuté a to mi ke štěstí stačí.
že mi úplně nesedí GUI je smutné, ale to nemá vliv na funkci a snad to časem MS vylepší.
tombas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 3. 9. 2015 14:06

kernel_panic [passed] píše:ne všichni, kteří tady jsme s tebou ve sporu, to děláme za účelem obhajoby tebou kritizovanýho...

někteří z nás umí nevyhovující produkty/vlastnosti vyignorovat a tím si ušetřit bolavou dušičku; spíš nás ale zajímá, co přesně pohání takový ty bojovný spasitele, kteří po vydání něčeho kontroverzního sestoupí a šíří dobro, proč přesně neumí danou věc přeskočit/ignorovat/vyhnout se jí, namísto, časem velmi unavující až obtěžující, osvěty...

"bodově se potkat" znamená na lecčems se shodnout; ze shod žilky nepraskají...


Tak naposled.Mně je šuma **** jaký OS používáš.Ovšem co nechápu proč se má někdo potřebu vyjadřovat se k tématu který ho nezajímá či netýká.
Dané téma bolí možná tak MS,ale ještě více bolí uživatelé kteří netuší jaké ,,vylepšení" W10 obsahují.Takže,pro někoho se dané nástroje v odkazech možná budou hodit.

-- 3. 9. 2015 15:21 --

tombas píše:Sledování určitých dat bylo i ve W8 a vyšších, je na Androidu, WP, iOS, OSX a dalších taky.
Na mém PC jsou W10 naprosto stabilní, funkční, potřebný SW funguje, funkce sledování dle potřeby vypnuté a to mi ke štěstí stačí.

tak to jsi docela štastlivec.V okolí bylo cca.5 instalací a dnes W10.beží už jenom na jednom PC....Který přešel z 8.0, takže zde vcelku nebylo už co zkazit. :-)
Jinak W10= dost často problém za problémem.nepamatuji že by nějaké Windows padala už při čisté intalaci.,,Něco se stalo" je opravdu hláška století :tleskani .Osobně jsem na dvou PC viděl že instalator proběhl korektně jenom za předpokladu že se nevstupovalo do voleb kde se právě dá vypnout telemetrie...Instalátor prostě zatuhl s šmitec.
Další obrovská bolest aktualizace driverů.Ano dá se to částečně řešit,ale přesto.Cpát do systému starší či nefunkční driver jenom proto že MS. tak usoudil je na odstřel.
GUI je tragedie.Ve zlepšení bych moc nevěřil.Možná jestli W10 budou stejný propadák jako W8x,příští W11 budou třeba použitelný hezký OS...Bez Metra a nesmyslných ,,moderních aplikací"
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 3. 9. 2015 14:26

Si dovolím citovat:
Milanr1 píše:Kdo chce využívat služby MS Azure, nemůže čekat, že to bude zdarma.


Stačí si udělat lokální účet, nepoužívat Azure a nastavit správně politiku OS. Nějaké frikulínské programy bych na to fakt nepoužíval.

Můžeš si vybrat mezi komfortem nebo soukromím, jako ostatně všude...

Ty ses prostě rozhodl, že W10 jsou zlé a teď nám tu o tom píšeš, viď? ^^
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radeksss 3. 9. 2015 15:03

Normání jedinec či firma mající počítač na práci=výdělek (nikoliv na hraní si a zkoušení co to udělá, protože je to pro postiženého lepší, než se jen tak šťourat ve frňáku) rozhodně neinstaluje nový OS jenom proto, protože ho někdo zrovna vydal.

Technický (právní,...) znalosti se opravdu nečerpají z bulváru typu Lupa, kde je třetina pravdy, třetinu redaktor "poněkud nepobral" a třetina jsou úplný bláboly.
radeksss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků