Tečka místo čárky na numerické klávesnici

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinchylek 31. 10. 2015 16:43

Ahoj,

nemůžu najít, kde se nastaví, aby mi numerická klávesnice psala místo čárky tečku?
Prosím vás tedy o radu :)
Win 10.

Díky :)
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod da--ve 31. 10. 2015 17:15

Neco takoveho jde nastavit? Pokud by to slo nastavit na WinXP a Win7, take bych to vyuzil.
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 10. 2015 17:15

Ovládací panely, "Hodiny, jazyk a oblast", "Změnit datum, čas nebo formát čísel" a do desetinného oddělovače dát místo čárky tečku. To nejenom změní tečku v numerické klávesnici, ale přenastaví celé Windows.

Protože jsem nechtěl měnit celé nastavení Windows, tak jsem to řešil tím, že jsem si pomocí Microsoft Keyboard Layout Creatoru vytvořil vlastní rozložení klávesnice založené na standardní Windows CZ (QWERTZ) klávesnici, které jsem do Windows nahrál (W7).
Návodů na MSKLC najdete na internetu dostatek a software je volně ke stažení.

Tady si mou zkompilovanou klávesnici můžete stáhnout, jsou tam verze i386=32bitů a amd64=64bitů (navíc i ia64, ale tu asi nikdo potřebovat nebude). Jestli bude fungovat ve W10 nevím, ale odhaduji, že ano, v XP a W7 funguje určitě.
http://it.cestuji.info/blbosti/klavesni ... _bloku.zip

(Nefuguje v Excelu, ten ji ignoruje, ale to je spíše výhoda, než nevýhoda.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinchylek 31. 10. 2015 19:15

Já nechápu proč, ale ten první způsob mi prostě nefunguje. Nastavil jsem to podle návodu, dal použít, restartoval PC a pořád mi to píše čárku :/
Auto: Škoda Rapid SB 1.2TSI (77kW) (2014), Škoda Fabia I 1.2HTP (47kW) (2005)
Moto: Suzuki V-Strom 650 (2007)
MMania: Honor 10 Lite
Živě (PC): Acer V15 Nitro Black Edition
martinchylek
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 10. 2015 19:23

Tak už to asi ve W10 nefunguje.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalen 31. 10. 2015 23:23

Samozrejme, že to funguje. Nemá nainštalovanú anglickú klávesnicu.

Na lište si nájdi ikonku klávesnice, klikni na predvolby jazyka a pridaj angličtinu. Počkaj až sa stiahne jazykový balíček.
Medzi klávesnicami potom prepínaš s Alt+Shift. ;-)
dalen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod da--ve 1. 11. 2015 06:36

vladimir píše:Protože jsem nechtěl měnit celé nastavení Windows, tak jsem to řešil tím, že jsem si pomocí Microsoft Keyboard Layout Creatoru vytvořil vlastní rozložení klávesnice založené na standardní Windows CZ (QWERTZ) klávesnici, které jsem do Windows nahrál (W7).
Návodů na MSKLC najdete na internetu dostatek a software je volně ke stažení.

Tady si mou zkompilovanou klávesnici můžete stáhnout, jsou tam verze i386=32bitů a amd64=64bitů (navíc i ia64, ale tu asi nikdo potřebovat nebude). Jestli bude fungovat ve W10 nevím, ale odhaduji, že ano, v XP a W7 funguje určitě.
http://it.cestuji.info/blbosti/klavesni ... _bloku.zip

(Nefuguje v Excelu, ten ji ignoruje, ale to je spíše výhoda, než nevýhoda.)

Vidím v tom ZIPu soubor setup.exe, to se musí tedy něco instalovat? Pokud jo, tak je to problém, chtěl jsem to použít v zaměstnání, kde ale nemám oprávnění k instalaci programů. 8-S
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 11. 2015 08:06

Požádej svého systémáka.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 11. 2015 08:37

Buď setup.exe nebo příslušný .msi, ale to je stejný problém.

Spuštění vlastního exe programu je u vás v práci přípustné?
Mohl bys vyzkoušet prográmek AxelsPunkt.exe - ten se neinstaluje, jenom ho stačí spustit (můžeš ho přidat do složky Po spuštění). Funguje v XP a W7, vyšší verze nevím. V oznamovací oblasti přibude ikonka, kde stačí kliknout, abys měl v num. bloku tečku nebo čárku. Ikonku je asi vhodné nastavit, aby se neskrývala.
(Poznámka: Nefunguje s anglickou klávesnicí, jenom s takovou, která má defaultně v num, bloku čárku, tedy například CZ.)

http://proe.cad.de/programme/AxelsPunkt.zip
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod da--ve 1. 11. 2015 17:03

Zitra to zkusim, dik.
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod da--ve 2. 11. 2015 11:38

AxelsPunkt v zamestnani na WinXP funguje OK, diky. Koukam, ze se to musi po kazdem spusteni PC vzdy znovu spustit a pak to vydrzi az do restartu nebo vypnuti, to by mi vyhovovalo. Na Win7 zkusim pristi tyden.
Je to neomezeny freeware? Neni to doufam autorem nejak omezeny k volnemu pouziti jen na domacich pocitacich?
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 11. 2015 12:38

Ano, je to freeware, není tam zmínka o omezení jenom pro soukromé užití. Viz domovská stránka autora http://proe.cad.de/downloads/AxelsPunkt.html (v němčině).

da--ve píše:Koukam, ze se to musi po kazdem spusteni PC vzdy znovu spustit
Z adresáře "Po spuštění" se ti to automaticky nestartuje? (Buď tam umísti přímo ten prográmek, nebo odkaz na něj)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod da--ve 2. 11. 2015 16:49

To nejde, protoze nemuzu se svym uzivatelskym opravnenim vubec upravovat nabidku Start a davat nejakeho zastupce do nabidky Po spusteni. Nektere slozky na HDD jsou take blokovany proti zmenam.
da--ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 11. 2015 17:39

V bootovacím disku nemá BFU co pohledávat.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod da--ve 2. 11. 2015 19:04

No tam je jen jeden disk, to bych si tam nemohl ulozit ani zadne dokumenty.
da--ve
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků