Instalace Windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kosan123 21. 6. 2016 17:14

Dobrý den,
je podle vás lepší instalovat "pure" Windows 10, tedy stažené iso z webu Microsoftu, nebo přes DVD dodané výrobcem notebooku?
kosan123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 21. 6. 2016 17:34

No nejspíš to první, protože tu:
https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /techbench
stáhneš nebo díky tomuto:
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
vytvoříš poslední Microsoftem sestavené Windows 10 (TH2 april update s březnovou kumulativní aktualizací).
Oproti tomu instalačka od výrobce notebooku může být klidně ještě TH1.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod kosan123 21. 6. 2016 17:46

Já jsem spíš uvažoval ohledně driverů, většina lidí na fóru píše, že ovladače se mají stahovat z webu výrobců, kdežto při instalaci čisté verze Windows 10 se stáhnou drivery z webu Microsoftu automaticky.
kosan123
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 21. 6. 2016 17:50

Stejně - i když si nainstaluješ drivery z webu výrobce, bude ti tam W10 cpát ty svoje skrze WU. Tedy pokud tomu aktivně nezabráníš: https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 21. 6. 2016 18:29

V nadchazejici verzi to jiz pujde snadno zakazat, muzes na ni pockat. :-))

Kód: Vybrat vše
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ExcludeWUDriversInQualityUpdate"=dword:00000001


OT:
    Co jsem testoval posledni build, vypada to, ze W10 se blizi alespon pro mne do velmi pouzitelneho stavu. Nektere veci mne sice na prvni pohled vydesily, napr.:

    Obrázek

    Ale na druhy pohled to vypada ok. :-D
    Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
    Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
    mople71
    Taťka moderátor
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod kosan123 21. 6. 2016 20:03

    umm, takže... co tedy doporučujete? :-D
    kosan123
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Dustter 21. 6. 2016 20:05

    kosan123 píše:Já jsem spíš uvažoval ohledně driverů, většina lidí na fóru píše, že ovladače se mají stahovat z webu výrobců, kdežto při instalaci čisté verze Windows 10 se stáhnou drivery z webu Microsoftu automaticky.


    Tak já i ostatní, kterým jsem instaloval i ti, kteří vím, že 10 mají, jsme asi neskuteční "šťastlivci", protože nikomu WU nepřepisuje drivery, ponechává normálně stažené od výrobce...tak nevím kde je pravda, upřímně se mi toto nestalo již ode dne, co 10 začínaly :D ...ale stáhl bych normálně z toolu, nevím co řešit takové pitomosti jako jestli stáhnout to či ono ISO, prostě přímo od MS to zatím byla vždy jistota a dostal jsem z toho i TR2 update a pohoda. Takže klasicky zde:
    https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
    Dustter
    Junior

    Odeslat příspěvekod MgX 25. 6. 2016 15:40

    DOTAZ

    Využiji k dotazu tohoto vlákna, dotaz se týká instalace Windows 10 - upgrade v NTB Acer. Přesné označení momentálně neznám.

    Známá mně říkala, že jí neustále obtěžuje informace o upgradu W7 Home - W10. Stále vyskakovalo upozornění, což ji štvalo natolik, že si řekla - OK, přejdu bezplatně na W10. No tak dovolila systému přejít na W10, ale nic se nestalo. Hláška oznamuje stahování milonpět gigabytů, ale nakonec vše zůstane při starém. Zvláštní chování.

    NTB jsem měl na pár minut k dispozici. Také jsem běžným způsobem spustil upgrade, ale opět nic. Zvláštní je, že od doby povolení upgradu jí již neobtěžují žádné hlášky, nicméně stále jede na W7. OS je legální - koupený přímo s NTB.

    Kdybyste měli nějakou obecnější radu z křišťálové koule - sem s ní. Pravda. Jí W7 nevadí, tudíž pokud stav zůstane takto. Asi se zlobit nebude.
    S pozdravem MgX
    MgX
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 25. 6. 2016 17:20

    Můj postup při upgradu ze starších nebo při čisté instalaci. Vždy ISO od Microsoftu! Před instalací si z webu AMD (mám 2 počítače,oba s grafikou od AMD) ovladače k GPU,zahájím instalaci,odpojím od internetu,nechám doinstalovat,ručně naistaluju grafický ovladače,zapojím internet,aktivuju Windows a nechám WU dostahnout všechno ostatní.
    MgX,to že upgrade selhal ještě než začal znám,upgrade je stejně blbost,je velká šance že se v momentální instalaci něco podělalo.
    dustojnikhummer
    Junior

    Odeslat příspěvekod Katikakus 26. 6. 2016 12:47

    Pokud ji sedmicky vyhovuji a vse v nich funguje, je nesmysl upgradovat na desitky.
    Katikakus
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Dustter 27. 6. 2016 13:21

    Pokud ji sedmicky vyhovuji a vse v nich funguje, je nesmysl upgradovat na desitky.


    Stejně by se to dalo říct naopak -_-
    Dustter
    Junior

    Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 6. 2016 19:52

    Katikakus píše:Pokud ji sedmicky vyhovuji a vse v nich funguje, je nesmysl upgradovat na desitky.

    Přesněji:
    je nesmyslné downgradovat na desítky v desktopu/nedotykovém NB.
    W10 jsou optimalizované pro dotykové tablety a mobily.
    Milan
    Milanr1
    Pokročilý
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod jozefjodo 28. 6. 2016 09:27

    ten windows 10 my vobec nevyhovuje, keby som vedel ze to bude tak hrozny windows tak si to ani neinstalujem
    jozefjodo
    Junior

    Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 6. 2016 17:43

    Vrat se na sedmicky ci osmy, je to snadne
    Katikakus
    Junior
    Uživatelský avatar

    Odeslat příspěvekod Dustter 29. 6. 2016 18:54

    je nesmyslné downgradovat na desítky v desktopu/nedotykovém NB.


    A proto mi jedou nejlépe ze všech Windows vůbec, že? I na tom laptopu, sice nově koupeném a přímo optimalizovaném pro desítky, ale i tak. Milanr = Klaus v2.0 že by? :DDDDDDDDDDDDDDDDD
    Dustter
    Junior


    Kdo je online

    Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků