Odklad upgrade W10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fialara 27. 7. 2016 19:26

Při upgrade na Windows 10 lze prý odsouhlasit jakýsi odklad, takže se upgrade jen objedná, ale skutečně se provede až někdy v budoucnu. Máte někdo zkušenost, jak by to mělo fungovat?
fialara
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 27. 7. 2016 19:59

Nemám zkušenost.
Upgraduj hned.
A na RS1:
http://krakatoa.www3.cz/win10.php
ať za týden jak lamička nemusíš provádět další upgrade.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 27. 7. 2016 20:35

Já tam měl možnost naplánovat si upgrade=kdy chci spustit upgrade. Jak to funguje, nevím, nezkoušel jsem.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 7. 2016 06:27

fialara píše:Při upgrade na Windows 10 lze prý odsouhlasit jakýsi odklad, takže se upgrade jen objedná, ale skutečně se provede až někdy v budoucnu. Máte někdo zkušenost, jak by to mělo fungovat?
To slyším poprvé a kdyby to byla pravda, určitě by se o tom všude psalo.

Řešil jsem to tak, že jsem do všech firemních PC vložil jiný disk, provedl čistou instalaci W10, zkontroloval, zda se desítky aktivovaly (=odeslaly digitální nárok pro daný počítač na servery MS) a vrátil jsem tam starý disk. Tím mám zaručeno, že kdykoliv později můžu ty desítky znova nainstalovat.

EDIT: To, o čem píše freekarol, je odhadem volba, jestli upgrade spustit třeba ve tři hodiny ráno nebo o víkendu, ale neřeší to upgrade po 29.7.2016.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod freekarol 28. 7. 2016 09:49

Přesně, to, o čem jsem psal já, platí jen do ukončení bezplatného upgradu... Sice se dnes tvrdí, že pokud si někdo aktivoval Windows 10 na svém hardwaru, že by to mělo být na pořád. Nic ale nebrání MS, aby to v budoucnu změnil. Já teda doufám, že se to nestane, ale člověk nikdy neví...
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynas 29. 7. 2016 20:59

Dvě hodiny do konce upgradu zdarma, mám do toho nakonec jít? Vůbec se mi nechce, ale všichni řikaj, že je to super ... Nechal bych si stejně radši sedmičky, ale jak to bude dál s aktualizacema? Nevykašlou se na to?
hlavní auto: Škoda Octavia II rv 2013 kombi 1.6 TDI 4x4 full palba
druhé auto: Subaru Legacy III rv 2001 kombi 2,5 benzin awd tramvaj
NVidia GTX 580, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 200 Mbps, Upload 20 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
Zbynas
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 29. 7. 2016 21:15

Zbynas:
Ty tam vidíš dvě hodiny?
https://www.microsoft.com/en-us/windows/
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 29. 7. 2016 21:33

To není podle GMT. Upgraduj a vrať se,do budoucna budeš mít licenci.. Ale jak vidím co MS dělá.. časem se asi vrátím na 8.1 (na hrůzu jménem Windows 7 nikdy dobrovolně)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Petr70CZ 29. 7. 2016 23:49

Já bych se na to odložení upgradu příliš nespoléhal. Pokud nemám možnost si ručně nastavit, kdy to chci nainstalovat, tak to celkem postrádá smysl, prostě ti to tam MS nainstaluje, když se to bude hodit zrovna jemu. Já asi prozatím vypnu Windows Update službu a budu sledovat, co ten update dělá a jaké další omezení to bude přinášet. Protože po něm už by mohla být i tato možnost znemožněna...
Petr70CZ
Junior

Odeslat příspěvekod McL_cule 30. 7. 2016 14:01

mám stažený ISO W10 po UPG ze sedmicek. Když po vypršeni zadara dám čistou instalaci, půjde to? máte zkušenost?
McL_cule
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 30. 7. 2016 14:11

Zkus to a napiš výsledek. Podle mě to nepůjde aktivovat, pokud si neprovedl během toho roku upgrade.
Edit: blbě jsem četl. Pokud už tam jednou aktivované 10 byli, tak nevidím problém.
m.kv
Ex-moderátor

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor