HP elitebook 2560p - WIN 10 na WIN7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod simstriks 27. 10. 2016 11:21

Zdravím.

mám HP elitebook s předinstalovaným WIN7. Jak vyšla možnost aktualizace na win 10, tak jsem HP upgradoval. Nyní bych ale chtěl zpět windows 7. Pod baterkou mam OM licenci na windows 7 professional. Jenže Nikde jsem nenašel HP recovery, ktere by mi zpět z 10 dalo win 7. Nemá někdo nějakou radu, jak to udělat?

Díky moc
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod Prochycz 27. 10. 2016 11:27

Můžeš si případně OS stáhnout a poté nainstalovat, samozřejmě to znamená všechno nainstalovat opět znovu ovladače programy apod. Klíč by ti měl normálně fungovat, ten co máš uvedený na štítku u notebooku.
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... d/windows7
případně
https://msdn.microsoft.com/en-us/subscr ... 0&FileId=0
Prochycz
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 27. 10. 2016 12:11

První odkaz: když jsem to kdysi zkoušel, tak to OEM klíč nebralo, takže jsem sedmičky stáhnout nemohl.
Druhý odkaz: jen pro ty co mají předplatné.

-- 27. 10. 2016 12:21 --

simstriks píše:Zdravím.

mám HP elitebook s předinstalovaným WIN7. Jak vyšla možnost aktualizace na win 10, tak jsem HP upgradoval. Nyní bych ale chtěl zpět windows 7. Pod baterkou mam OM licenci na windows 7 professional. Jenže Nikde jsem nenašel HP recovery, ktere by mi zpět z 10 dalo win 7. Nemá někdo nějakou radu, jak to udělat?

Díky moc

Můžeš kontaktovat HP, at ti pošlou instalační disk. Mne poslali instalační disk zdarma+ovladače. Měl jsem to zadarmo, dokonce i bez poštovného, ale asi jen proto, že v ProBooku nemám program, který by uměl vypálit recovery disk.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2016 12:24

Typický OOO:
simstriks píše:upgradoval

W7 -> W10 = downgrade.
Instalace W10 zlikviduje recovery partition W7/W8.
Co s tím?
Standardní postup:
boot ze záchranného média -> připojit OS se zálohou -> Obnovit OS ze zálohy.
Práce na pár myšokliků.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 27. 10. 2016 13:15

Milanr1 -

"Standardní postup:
boot ze záchranného média -> připojit OS se zálohou -> Obnovit OS ze zálohy.
Práce na pár myšokliků"

šlo by prosím nějak specifikovat záchranné médium? Je to něco, co jsem si měl vyrobit před instalací windows 10? Protože nic takového jsem si nevyrobil.

-- 27. 10. 2016 13:20 --

Prochycz - Díky za reakci.

Ano, freekarol má pravdu s tím, že první odkaz není pro OEM. Když tam napíšu klíč, web mě odkáže na podporu... Druhý odkaz je jen pro předplatitele. Takže takto mi to nešlo :(. A do nějakých warezovych, byť nekreklých se mi taky nechce... Ještě počkám jestli zde někdo nepřijde s nějakým nápadem a pak napíšu na HP.

Dík :)
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2016 21:07

Naprosto správný postřeh:
simstriks píše:měl vyrobit před instalací windows 10

Fatální chyba admina:
simstriks píše: nic takového jsem si nevyrobil.

V OS WNT 6. řady je integrované luxusní GUI pro zálohovací sw:
Kód: Vybrat vše
sdclt

Jednoduché a srozumitelné i naprostému začátečníkovi.
Co s tím?
1) Vyčisti systémový SSD.
2) Instaluj W7 z ověřeného originálního MS média.
3) Stáhni od výrobce NB a instaluj jen čisté ovladače pro danou utajenou verzi W7 bez zbytečných ptákovin.
4) Nauč se základy OS WNT.
5) Optimalizuj OS dle FAQ.
6) Zálohuj stav OS do externího média.
7) Vytvoř zároveň záchranné bootovací médium.
Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod simstriks 28. 10. 2016 10:07

Milanr1 -
Chápu, že máš možná radši teorii než praxi... teoretizovat umí každý :-). Ale ta pravá pomoc je v tom, že místo "siláckých" IT keců dáš třeba odkaz, kde stáhnout z oficiálního zdroje W7, pokud nemáš předplatné a pokud máš OEM kod, který se nedá použít zde https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... d/windows7.
Dále je asi zcela zbytečné se bavit o tom, co jsem měl udělat... čas zpět nevrátím :)...

takže s tvých sedmi bodů je pro mě důležitý pouze bod 2 :).
"1) Vyčisti systémový SSD.
2) Instaluj W7 z ověřeného originálního MS média.
3) Stáhni od výrobce NB a instaluj jen čisté ovladače pro danou utajenou verzi W7 bez zbytečných ptákovin.
4) Nauč se základy OS WNT.
5) Optimalizuj OS dle FAQ.
6) Zálohuj stav OS do externího média.
7) Vytvoř zároveň záchranné bootovací médium."

Ano, udělal jsem chybu s tím, že jsem si nezjistil, že na muj NTB nejsou ovladače pro WIN 10. Jelikož jsem nevěděl, že ty ovladače nejsou, tak jsem nedělal ani zálohu "staršího" win, když jsem přecházel na nový. Předpokládal jsem, že vše bude fungovat v pohodě...

Píšu to z toho důvodu, že místo arogantního příspěvku, který krom toho že ti zabral čas napsat ničemu nepomohl, příště třeba ve dvou větách napiš radu co s problémem :)...

Díky
simstriks
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 28. 10. 2016 11:33

Ta odpověd se dá brát spíše jako řešení do budoucnosti než řešení současného problému...

Pro můj HP notebook taky nejsou ovladače pro desítky, zkusil jsem pro Windows 8.1 a až na pár drobností vše funguje jak má.

Ohledně stáhnutí oficiálního iso, stačí použít hledání na na tomhle foru a dostal by si například tohle:
viewtopic.php?f=907&t=1235731
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod simstriks 28. 10. 2016 13:48

Jo, Super :-) Diky moc.
simstriks
Junior