Reset času po pár minutách

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DJ Slim 31. 10. 2016 11:49

V červenci proběhl upgrade z Win7 na Win10 na 8 počítačích HP 8200 Elite, které byly do té doby používány ke stejnému účelu prohlížení fotek a stejně nakonfigurovány. Počítače byly připojeny k internetu pouze na upgrade. U třech z nich se již od upgradu stává nemilá věc. Nastavím čas a po dvaceti minutách se vrátí zpátky ke dni a času, kdy proběhl upgrade. Takže teď nastavím datum a čas a za necelých 20 minut je zpátky v červenci. Zkoušel jsem již všechno možné. Vyměnil BIOS baterku, zkusil naistalovat aktualizace, přehrát BIOS a nic. Nemáte nějaký tip, na co se ještě zaměřit? Nejde mi do hlavy ani proč zrovna tyto 3 počítače, když se ničím neliší od ostatních a virus popř. havěť nepřipadá v úvahu, protože internet viděli jen při upgradu a USB flashky se do nich nestrkaj. Díky za nasměrování.
DJ Slim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 10. 2016 12:10

Čistá instalace W10 nepomůže? (Jestli jsi je jenom upgradoval se zachováním nastavení a programů, tak tam bych se nedivil ničemu.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 10. 2016 14:52

Typický OOO:
DJ Slim píše: upgrade z Win7 na Win10

= downgrade.
Co s tím?
Instalace OS do čistého SSD = základ.
Pomohlo?
ANO:
OK
NE:
1) Zakaž flash BIOSu.
2) Zkontroluj baterii CMOS. Případně vyměň.
3) Ujisti se, že žádný BFU nemá admin přístup do OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DJ Slim 1. 11. 2016 20:51

Čteš vůbec, co jsem napsal?
CMOS baterku jsem vyměnil, BIOS jsem flashnul na nejnovější. Problém přetrvává.

Přejít na Windows 10 bylo nařízení shůry. Běžní uživatelé nemají žádná práva. PC je používán jako čtečka obrázků, bez dalšího programového vybavení.
Máš pravdu v jediném - čistá instalace by zřejmě tento problém vyřešila. Uvažuje se o ní, ale předtím než do ní půjdu, píšu do fóra, jestli někdo neporadí. Tvůj příspěvek pro mne radou není.

Děkuji
DJ Slim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janator 2. 11. 2016 10:48

janator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DJ Slim 3. 11. 2016 12:04

Skvělé! Díky. Přesně to řeší můj problém.
DJ Slim
Kolemjdoucí