Problémy se zelenou obrazovkou při přehrávání BD zmizely

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Beavers 4. 12. 2016 08:37

Zdravím.
Možná si někteří z vás vzpomenou na to, jak se tu v dubnu na můj popud rozpoutala ohnivá diskuse kvůli mému nenápadnému dotazu, směrovanému na kohokoliv, kdo se s podobným jevem setkal. Viz zde viewtopic.php?f=1959&t=1248818&p=11144057#p11144057 Téma, které se velice rozrostlo, nakonec administrátor zamkl z oddůvodněním v tom smyslu, že jsem neposlušný a nevážím si rad zkušených uživatelů, kteří mi radili vše možné i nemožné. Docela mě takové jednání moderátora zarazilo a řekl jsem si, že už sem nepřijdu, protože utínat diskuse, která stále probíhá, se nedělá.
Nakonec se můj problém vyřešil sám. Od počátku jsem byl přesvědčen, že za něj může velká aktualizace Windows 10, před kterou se Blu ray disky přehrávaly bez problémů a po které vždy po spuštění filmu naběhla zelená obrazovka a nakonec přehrávací program spadl. Nakonec jsem to vyřešil přepínáním rozlišení malou jednoduchou utilitkou a bylo po problému. Jen jsem to musel ručně, klávesovými povely přepínat, což zase tak úmorné nebylo. A nyní to hlavní: asi před měsícem či dvěma proběhla zase jedna velká aktualizace a ejhle! v ní byl tento problém opraven. BD opět hraje bez problémů, bez zelené obrazovky a bez přepínání rozlišení.
Nyní budu trochu sarkastický. Děkuji všem, kdo se mé diskuse zúčastnili, hlavně ale těm, kterých sice bylo pomálu, ale snažili se pomoci tím, že stáli při mě. Většina ostatních byli právě ti, kteří se pokaždé náhle objeví, jako když vyndáte bonbón z pusy a v tu ránu se kolem začnou hemžit vosy. Znám je i z jiných diskusí na všemožná lidská témata. Vždy se objeví a radí a ukazují, jak jsou důležití. Jsem rád, že jsem se jejich teorií odmítal chytat a nerozházel jsem si počítač ještě víc. Nejhorší je, že jsem je do diskuse nezval, vyzýval jsem pouze ty, kteří mají podobnou zkušenost (neobjevil se ani jeden), aby se ozvali. Ale co, je to vlastně, jako s těmi vosami na bonbónu.
Vše skončilo tak, že negativní osobou jsem byl nakonec já, zatímco oni byli v očích administrátora borci. A to znamená, že moderátor není člověk na svém místě, protože nebyl spravdlivý a vedení fóra by se nad takovýmto postupem mělo zamyslet.
Možná, že tento příspěvek nepřežije a bude smazán a já dostanu ban. Proto posílám kopii příspěvku hlavnímu administrátorovi.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 4. 12. 2016 09:13

Takže jediná informace v tvém románu je, že problém zmizel po "jakési" aktualizaci "kdysi před jedním nebo dvěma měsíci".
Děkujeme za vyčerpávající technickou informaci.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beavers 4. 12. 2016 09:23

Pokud ses účastnil diskuse, uvedené jako odkaz v prvním příspěvku, tak víš, o co tenkrát šlo. Těm aktualizacím Windows se říká velké, protože celý proces zabere možná více než hodinu. Není to tedy "jakási" aktualizace, kterých přijde během roku mnoho a netrvají dlouho (nehledě na to, že mi vkládáš do úst něco, co jsem neřekl). Problém se objevil po jedné z velkých aktualizací, která přišla snad počátkem roku (už nevím přesně) a byl odstraněn další velkou aktualizací před několika týdny. Co víc k tomu mám asi napsat? Ten, kdo pravidelně aktualizuje W10, tak snad ví, o co jde.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 12. 2016 10:45

Blahopřeji MS k nové verzi W10, která vyřešila uvedenou chybu!
Častěji přináší nová verze W10 problémy, které dříve neexistovaly. :-(
[OT]
Omyl:
Beavers píše: moderátor není člověk na svém místě, protože nebyl spravdlivý a vedení fóra by se nad takovýmto postupem mělo zamyslet.

Zřejmě jsi nečetl Pravidla fóra.
Utnout nesmyslnou diskuzi, která nikam nevede, je základní povinností moderátora příslušné sekce.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků