Vypnutí systému windows 10 přes zástupce

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod n3jbr 8. 12. 2016 21:58

Dobrý den,
mám na Vás prosbu o radu. Vzhledem k tomu, že svůj pc používám zároveň jako televizi, se mi často stává, že si nastavím časovač na vypnutí pc před spaním. (shutdown.exe -s -t bla bla) Problém je v tom, že "inteligentní" systém mne vždy nějakou dobu např. 10,5,2 minuty (podle nastaveného času) před vypnutím oznámí obrovskou cedulí přes celou obrazovku, že za zmíněný čas budu odhlášen. Toto oznámení zmizí až tehdy, co jej odkliknu myší nebo enterem. Určitě chápete, že tímto se celý systém načasovaného vypínání pc stává nepoužitelným, když stejně 5 minut před vypnutím musím z postele vstát a tabulku odkliknout...

Chci se zeptat. Zná někdo nějaké řešení pro vypnutí tohoto stupidního systému?

Předem mockrát děkuji.

n3jbr
n3jbr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 12. 2016 23:21

použij externí časovač, třeba timeout nebo schtasks...

nebo si holt musíš vypnout windows logon reminder buzerovadla v nastavení buzerovadel (notification icons & messages)...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 12. 2016 07:33

Zkus psshutdown.exe (součást pstoolsu, zdarma https://technet.microsoft.com/en-us/sys ... stools.asp )
Pro vypnutí je parametr -k:
Kód: Vybrat vše
psshutdown.exe -k -t hh:mm
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ceeper 9. 12. 2016 08:45

A co třeba jeden z mnoha programů pro časování vypnutí/uspání PC?
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 9. 12. 2016 08:51

predpokladam, ze si z PC hlavne poustis filmy, treba prehravac PotPlayer umi PC taky vypnout/uspat/hibernovat
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 12. 2016 08:59

Sislik: právě že ne, používá PC jako televizor.

(Tohle jsem mu taky chtěl navrhnout, nebo dálkový ovladač za stovku i s poštovným z Číny.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juh0o 9. 12. 2016 10:31

Ahoj, ja už dlhšie používam externú aplikáciu Manažer napájení stačí napísať do google... Je jednoduchý a má možnosti vypnutia na aké si spomenieš používam ho od Windows 7 až po Windows 10 čiže funguje aj tam :-)
Victus by HP RTX 3060 i7 11800H 16GB DDR4
juh0o
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 9. 12. 2016 11:16

juh0o píše:Ahoj, ja už dlhšie používam externú aplikáciu Manažer napájení stačí napísať do google... Je jednoduchý a má možnosti vypnutia na aké si spomenieš používam ho od Windows 7 až po Windows 10 čiže funguje aj tam :-)



Zkoušel sem různé programy a vždy se mi stalo, že po restartu Windows, se ty programy nespustily v standartním účtu.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 12. 2016 16:00

Proč se chováš tak komicky? :-D
n3jbr píše: Toto oznámení zmizí až tehdy, co jej odkliknu myší nebo enterem.

Na tuto hlášku není třeba nijak reagovat, je jen informativní.
Hláška má zásadní smysl:
příkaz shutdown s parametrem F neukládá otevřené dokumenty automaticky. Bez varovné hlášky by mohl BFU ztratit data.
Bez parametru F se vypínání zastaví v případě, kdy jsou nějaké dokumenty nebo nastavení neuložené.
Co s tím?
Pokud Tě hláška irituje, prostě vypni monitor.
Btw:
Typické pro W10:
n3jbr píše:oznámí obrovskou cedulí přes celou obrazovku

Pro W10 platí nepřímá úměra:
čím větší okno, tím méně informací. :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 12. 12. 2016 18:44

Už celkem dlouho používám http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/datum_a_cas/papiiiclock/ a nemám problém
Kysa
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků