Windows 10 - poslední přihlášení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 2. 2017 18:35

Ahoj,

zkoušel jsem to gůglit, asi to bude přes Prohlížeč událostí, ale radši se zeptám. Obrátila se na mě kamarádka s následujícím dotazem, dík moc:

Ahoj chlape,
spoléhajíc na tvé IT schopnosti obracím se na tebe s dotazem. Zjistili jsme, že ředitel se nám hrabe v počítačích. Večer po zavírací době chodí do kanceláře kolegů, přihlásí se na jejich počítač (má hesla od všech zaměstnanců pro "případ nouze") a hrabe se v poště. Do mojí kanceláře se nedostane, nemá kód od bezpečnostního systému, ale může se pod mým jménem přihlásit ze svého počítače. Dá se nějak zjistit, kdy byl naposled můj účet aktivní? Všichni máme Windows 10.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mople71 17. 2. 2017 19:14

Jo, Prohlížeč událostí zní rozumně.

Změna hesla a odmítnout poskytnutí?
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 2. 2017 19:21

Jako softwarově odmítnout, nebo ústně?:-)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mople71 17. 2. 2017 19:25

Založit mu účet pro "případ nouze" a ústně. :-))

Případně si udělat dva účty a dát mu heslo od jednoho. Co já vím, kreativitě se meze nekladou. Pokud to teda nikdo nechce řešit lawsuit cestou...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 2. 2017 19:30

Jasný, dík
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 17. 2. 2017 20:33

Nějak nechápu problém?

Nadřízený je od toho aby kontroloval práci podřízených a PC nejsou tvoje, a na firemních PC nemáš dělat soukromé věci a nemusíš se bát, co v pracovním mailu může najít?

A od soukromých mailů mu vůbec nedávám heslo a nenechám ho nikam ukládat....

Jinak to že se tam koukal nezjistíš i logy se dají promazat pokud máš oprávnění a nebo se můžeš dostat k PC a nabotovat nouzový režim a podobně.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý