Vyvolání okna na aktivaci Windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qwizz 25. 3. 2017 21:11

Zdravím,
mám takový problém. Po čisté instalaci Win 10 Pro mi u aktivace píše, že se nelze připojit k serverům. Internet samozřejmě normálně funguje. Na podpoře mi asi před měsícem, kdy jsem měl stejný problém, nějak vyvolali aktivační okno, kam jsem zadal klíč z Win 8 Pro. Tehdy jsem dal volbu "Změnit product key", což byla chyba, toto není product key, ale jen aktivační/licenční klíč, proto mi to tehdy podle nich nešlo. Volbu "Aktivovat" n nastavení vůbec nemám, stejně jak hlášku dole v nastavení o neaktivovaném Windows. Jedná se o legální Win, prosím tedy, abyste mi nepostovali jak nelegálně aktivovat. Jde mi jen o vyvolání toho dialogu, kam bych mohl zadat aktivační klíč, ale nikoli o product key.

Snad jsem to napsal pochopitelně a děkuji za případné rady

Qwizz
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 25. 3. 2017 21:38

Podle mě jednou aktivované W10 se automaticky aktivují po každé reinstalaci samy, pokud se nezmění HW. Pokud se HW změní, tak lze přeřadit licenci, pokud byla přiřazena Live ID.

Jinak normálně v nastavení stačí napsat Aktivace a pod edicí Windows by mělo být uvedeno, jak bylo aktivováno.

EDIT: Jinak tohle by snad mohlo pomoct https://support.microsoft.com/en-us/help/10738/windows-10-get-help-with-activation-errors
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 25. 3. 2017 21:41

Ano melo by. Jenze ja koupil ntb s win 10 home ale instalator me tam porad cpal Pro. Na podpore se zjistilo ze puvodne tam byl win 8 Pro a takze provedli na dalku upgrade a aktivaci. Pred mesicem jsem to preinstaloval zvolil zmenit product key ale hodilo to chybu a slecna ba teleofnu rikala ze to nemam davat sem ale je to jen klic z puvodnich 8cek. Pri instalaci se me to na klic vubec neptalo. Flashka byla vytvorena dnes pomoci nastroje. Kam prosim vas bych mel zadat ten klic z puvocnich 8 cek? Jinak zadne erory mi to nepise jde mi o to ze mi rikali ze z tech 8 cel mam pouze aktivation key, ne product key. Tak mam obavy ze ho zase zadam nekam jinam.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.ZUBR 25. 3. 2017 22:14

Klíč není potřeba kamkoliv vkládat. Pokud nyní nejdou aktivační servery, tak se to aktivuje samo, až zase půjdou. Win10 identifikuje hardware a vytvoří uníkátní ID a pokud se připojí na servery Microsoftu, tak to samo pozná, že stejný stroj už byl v minulosti aktivován a znovu se žádný klíč vkládat nemusí.
S idiotem nelze diskutovat, musíme se spokojit pouze s faktem, že je to idiot.
Dr.ZUBR
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 26. 3. 2017 07:24

No já se právě obávám, že nedostupností serverů to není. Dělalo mi to už tehdy po tom jejich upgradu. Když jsem míval tu verzi Home, tak se mi to samo aktivovalo, po tom jejich upgradu už se to samo neaktivuje a skončí to takto.

PS: přes cmd mě to házelo chybku 0x004E16 a podle tohoto

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... 7398aa82f4

i když to nebyl přesně můj problém, se to aktivovalo (podle digitální licence). Mylsíte, že je vše ok a pojede to? Svůj klíč jsem tam tedy nezadával, jen tento generický. Chci mít totiž systém legální a chtěl bych prosím vědět, jestli se to zachovalo a je to pořád ta moje verze, i když jsme tam nezadával ten svůj klíč?
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 26. 3. 2017 08:01

...Na podpore se zjistilo ze puvodne tam byl win 8 Pro...
Najjednoduchšie bude uvedenie noteboku do "továrenských nastavení". Skončí to nainštalovaním a aktiváciou systému Win 8 Pro. Potom si tento systém upgraduj na Windows 10. Po nainštalovaní Windows 10 si vygeneruj "Product key", zapíš si ho a dlhodobo ulož pre ďaľšie použitie.
Ako obnoviť predvolené továrenské nastavenia
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 26. 3. 2017 08:54

No a bude fo fungovat, i když jsem několikrát udělal čistou instalaci Win 10 s formátem disku + před 2 měsícem byl dokoupen SSD?
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 3. 2017 09:43

Ne, obnova Windows 8 po výměně HDD a odstranění recovery oddílů nebude fungovat.

Proveď čistou instalaci, pokud je licenční klíč Windows 8 uložený v biosu, instalátor W10 se neptá, jestli chceš instalovat home / pro, ale instaluje rovnou tu správnou verzi, musíš si jenom pohlídat, jestli chceš instalovat x86 nebo X64.

Pokud máš klíč na štítku, MUSÍŠ instalovat správnou verzi W10, která odpovídá tvému klíči, do Windows home nejde zadat klíč z Windows pro a naopak to taky nefunguje.
Naposledy upravil vladimir dne 26. 3. 2017 09:58, celkově upraveno 1
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 26. 3. 2017 09:57

Díky za odpověď. No řeknu to takto. Ntb bych koupen s Home verzí, a po každé přeinstalaci se to samo aktivovalo. Poté, co bylo zjištěno, že mám nárok na Pro verzi (protože mi instalátor sám od sebe cpal z nějakého důvodu Pro), tak začaly tyhlety problémy. Myslel jsem, že pokud to jednou bude aktivováno, půjde to samo aktivovat už vždycky, ale pořád to nejde, i když už ta Pro verze byla aktivována.

Upgrade z 8.1 jsem absolvoval na starém ntb a nerad bych to absolvoval znovu. Btw, po zadání toho generiského klíče z odkazu, který jsem dával nahoře, už píše, že systém je aktivován pomocí digitální licence, a zůstalo to tak i po restartu.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 26. 3. 2017 10:05

Pokud instalátor automaticky instaluje Windows 10 pro, je v biosu uložený licenční klíč W8 pro.

To že nejsou dostupné aktivační servery, je nejspíš zapříčiněno poškozenou instalací Windows, vadnými ovladači síťové karty (aktualizovat z webu výrobce síťové karty), nějakým firewallem (nenainstaloval jsi tam ještě před aktivací nějaký antivirový balík typu Eset smart security?) nebo taky špatným datumem.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 26. 3. 2017 10:39

Poškozenou instalací to nebude, protože jsem to přeinstalovával již 2x a pokaždé s nově vytvořenou flashkou pomocí Media Creation Tool. Ano, během stahování aktualizací instaluji jako první Kaspersky Total Security (legálně koupený). Nicméně, v případě předchozích Win 10 Home byl systém aktivován IHNED po prvním nabootování na plochu (toto ověřuju vždy). Co se týče internetu, funguje již s generickými ovladači taktéž ihned po prvním bootu, nicméně, poté instaluji ovladač z webu výrobce a i když jsem si žádné změny nevšiml, dělám to tak. Proto mě zaráží ta hláška, že nejsou dostupné servery, když internet všude jinde funguje ihned (stahování aktualizací, Kapsersky se taky během instalace stahuje,Chrome a pod). Jsem z toho dost zmatený, proč to nefunguje všechno tak, jako předtím s verzí Home.

PS: Ano, v biosu prý je Win 8 Pro, nicméně, proč tedy tehdy byl ntb zakoupen s Home verzí? Obávám se, aby právě toto nedělalo ty problémy (původně 8 Pro, poté přehraná na Home a nyní zase Pro?). Nemohlo se tam Tou verzí Home něco někde přepsat a proto mi to nyní nejde aktivovat ihned samo?
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 3. 2017 11:47

Protože uživatel chtěl home verzi?

Jak už psaly nainstaluj w10 a ty by si měly z biosu zjistit verzi samy takže vybereš pouze zda chceš 32b nebo 64b a nainstaluješ je.

Provedeš upgrade windows a až budou upgradované a aktivované tak tam instaluj svinstva jako nějaké firewaly.

Pokud máš Kaspersky Total Security tak se zeptej jejich podpory proč nejdou w aktivovat....případně ho znovu odinstaluj a po aktivaci zase nainstaluj.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Qwizz 26. 3. 2017 11:50

Jenže tento AV používám už asi půl roku a s Home verzí nebyl problém. Btw, pokud jsem vytvořil tu bootovací flashku, tak se instalátor neptá ani na klíč, ani na výběr verze. Hodí tam tu, která je uložena v Biosu. Zkusím možná reinstall a zkusím počkat, jestli se to samo nezaktivuje s tím, že nebudu nic instalovat.
Qwizz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků