BSOD Clock watchdog timeout

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2017 08:42

Zdravím vespolek,
po upgradu z W7 na W10 někdy v Listopadu jsem se začal potýkat s BSOD viz. příloha. Začal jsem tedy pátrat po problému doufajíc, že řešení najdu velice rychle a opravím a pojede se dál bez problému.
První výsledky hledání mně zavedly na fórum Tomshardware:
http://www.tomshardware.co.uk/answers/i ... error.html
kde jsem posle rad postupně zkoušel reset/update BIOSu na nejnovější, postupnou aktualizaci všech ovladačů i čarování se skrytými zařízeními s ?konfliktními? ovladači? Ovšem nic z toho nepomohlo, a tak jsem to ignoroval a musel při každém startu dělat tvrdý reset. Chyba se projevuje jen při čistém startu, při hibernaci nebo spánku se neprojevuje (ovšem u těchto dvou režimů mi nezůstane PC spát a samo se probouzí, to je další problém s W10).
Dalším hledáním jsem zjistil, že tato chyba je velice nejednoznačná a nelze říci kde přesně je problém, kontroloval jsem podle dalších rad teploty procesoru (není taktován) i ostatních komponent, vše je v cajku.
Naposledy jsem zkusil aktualizovat ovladač přijímače klávesnice Logitech a driver s aplikací SetPoint, zdá se že nepatrně toto pomohlo, jelikož se chyba již neobjevuje při každém spuštění PC, ale při cca každém pátém spuštění, ovšem to pořád není uspokojující.
Přikládám i výpis z eventLogu, kdyby tady byl někdo znalý a něco v něm našel... je to z dneška rána kdy při spuštění v cca 7:17 nastala chyba https://drive.google.com/file/d/0B61_X8 ... sp=sharing
Samozřejmě jsem koukal i na stránku podpory W10, kde ovšem radí pouze obnovit systém do předchozího stavu...
https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... een-errors
Možná by pomohlo udělat čistou instalaci W10, což se mi ovšem dosud nechtělo, anebo se vrátím k W7 a bude klid, stejně mi W10 nic moc nepřineslo...Tak nějak jsem doufal, že najdu někoho s podobným výskytem jak mám já (po upgrade), s podobnou sestavou, a bude vyřešeno.
Přílohy
watchdog.jpg
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 3. 2017 10:40

Daný BSOD způsobuje vadný/nekompatibilní ovladač nebo rootkit.
Nesdělil jsi hw sestavu včetně připojených externích zařízení. Jsi si jist, že je plně kompatibilní s daným buildem W10?
Instaloval jsi OS z ověřeného originálního MS média?
Co s tím?
mmmjack píše: vrátím k W7

= IMHO nejmoudřejší řešení.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2017 12:49

Ahoj Milane,
HW sestava viz. podpis, připojená zařízení:
1) skener HP G3110 (když je vypnutý, může způsobovat BSOD? nekompatibilní ovladač asi ano že?), zkusím aktualizaci driveru
2) pci-e TV tuner AVERTV Satellite Trinity - tam mám dojem jsem již aktualizoval, nyní se mi nedaří najít support této karty, už tam jsou jen novější zřejmě, to jsou zmr*di. Každopádně mohu zkusit kartu na 2 týdny třeba vytáhnout, odstranit ovladač a počkat jestli to bylo kolidující zařízení či ne.
3) již zmíněná bezdrátová klávesnice z komba MK520 s již aktualizovanými drivery
4) myš Logitech G500 stejně jako bod předtím
5) rámeček na disk USB 3, předpokládám nevadí
Nenapadá mně nic dalšího.
Instalace proběhla přes nabídku upgrade ve Win7 pomocí průvodce předchodu (nikdy jsem takto upgrade neprováděl a oprávněně se jej obával :) ). Upgrade jsem udělal se záměrem získání licence na W10 (kdybych ji někdy potřebova) a s tím, že mám naklonován W7 na druhém SSD, takže se můžu v případě potřeby okamžitě vrátit zpět. Ovšem od té doby uplynulo asi půl roku a nějak jsem to neměl čas řešit a hodnotit, zda přejít zpět či ne.

Díky za odezvu
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 3. 2017 14:05

Pomohl by (mini)dump.

Obecně je tahle chyba zpravidla důsledkem nestabilního OC.

Je procesor přetaktován? Pokud ano, projevují se problémy i na továrním taktu? Jsou v pořádku teploty?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2017 14:35

reaktor:
Je to zmíněno v textu, není taktován (zatím).
Minidump je to ten ve složce: C:\Windows\Minidump ?
Kdyžtak přiložen zde:
https://drive.google.com/file/d/0B61_X8 ... sp=sharing

Teploty jsem testoval už kdysi. Nyní zkontroluji znovu: v klidu max 44°C, v zátěži Prime95 (režim maximum heat) zatím max 70°C (CPU Package).

Ovšem soudím, že při cold startu PC má CPU pokojové teploty a nemůže tak rychle vyskočit nebo přeskočit max teplotu aby způsobil tu chybu?
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 3. 2017 14:56

Kde jsi spáchal zásadní chybu:
mmmjack píše: Upgrade

=> v OS zůstal nějaký těžce nekompatibilní ovladač z původní verze OS.
Co s tím?
Instalace OS do čistého SSD dle FAQ:
viewtopic.php?f=1959&t=1249028
Btw:
mmmjack píše: naklonován W7 na druhém SSD

= velmi moudré.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 3. 2017 15:04

V dumpu, co jsi poslal, je jiná chyba - DRIVER_POWER_STATE_FAILURE (9f).

Podle analýzy se zdá, že původcem je ovladač asstahci64.sys (Asmedia 106x SATA Host Controller Driver). Má časové razítko 1.10.2015. Zkus najít a nainstalovat novější verzi. Momentálně nejaktuálnější se zdá být 3.2.1.0.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 3. 2017 15:07

Jen záplatování.
Nekompatibilních ovladačů a pomocných utilitek zděděných z původního OS může být hafo.
Není nad čistou instalaci OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2017 19:42

Milan: je mi to jasný, proto jsem se tak upgradu štítil, a potvrdilo se mi proč. Přitom jsou lidi, co upgraduji ze 7 a to mají mnohem starší střepy a na rozdíl ode mně jim to jede v pohodě, to mi třeba nejde do hlavy.

Reaktor: díky! Za pokus nic nedám, driver jsem sehnal zde:
http://www.station-drivers.com/index.ph ... =2&lang=en
když na webu výrobce nic takového nemají, nahodil a teď uvidíme, jak se to bude chovat :)
Hádám, že celkovým laborováním za tu dobu už bych měl dávno čistou instalaci s nahozeným vším znovu :)

-- 15. 5. 2017 21:20 --

Tak jsem zde cca po měsíci a jako je to lepší, v 98 % případů start probíhá korektně... ovšem když má PC nastartovat z hibernace, tak se objevuje stejná chyba. A při běžném zapínání (po vypnutí) se to stane tak 1 z 5-6 pokusů...
Četl jsem tohle vlákno:
viewtopic.php?p=11550955#p11550955
a zkusil stáhnout ten BlueScreen View a vyhodilo to chybu viz. příloha (z dneška ráno).
Odhaduji tedy správně kolizi ovladače ATI (to je snad noční můra), doufal jsem, že už s ATI(AMD) ovladači nikdy problémy mít nebudu a ono přesto. Hlavně, že ten jejich interface neustále otravuje s updaty a přitom to stojí za starou bačkoru, zkusím asi nějaký starší ovladač.

-- 15. 5. 2017 21:22 --

Nevím, proč nemůžu editovat svůj předchozí příspěvek, ale sobáň v tom mnou odkazovaném topicu doporučuje zkusit jiný zdroj, ovšem taky tam je jiná chyba... (DX).

-- 16. 5. 2017 11:52 --

Tak jsem zde cca po měsíci a jako je to lepší, v 98 % případů start probíhá korektně... ovšem když má PC nastartovat z hibernace, tak se objevuje stejná chyba. A při běžném zapínání (po vypnutí) se to stane tak 1 z 5-6 pokusů...
Četl jsem tohle vlákno:
viewtopic.php?p=11550955#p11550955
a zkusil stáhnout ten BlueScreen View a vyhodilo to chybu viz. příloha (z dneška ráno).
Odhaduji tedy správně kolizi ovladače ATI (to je snad noční můra), doufal jsem, že už s ATI(AMD) ovladači nikdy problémy mít nebudu a ono přesto. Hlavně, že ten jejich interface neustále otravuje s updaty a přitom to stojí za starou bačkoru, zkusím asi nějaký starší ovladač.

-- 15. 5. 2017 21:22 --

Nevím, proč nemůžu editovat svůj předchozí příspěvek, ale sobáň v tom mnou odkazovaném topicu doporučuje zkusit jiný zdroj, ovšem taky tam je jiná chyba... (DX).

-- 16. 5. 2017 11:53 --

Tak jsem zde cca po měsíci a jako je to lepší, v 98 % případů start probíhá korektně... ovšem když má PC nastartovat z hibernace, tak se objevuje stejná chyba. A při běžném zapínání (po vypnutí) se to stane tak 1 z 5-6 pokusů...
Četl jsem tohle vlákno:
viewtopic.php?p=11550955#p11550955
a zkusil stáhnout ten BlueScreen View a vyhodilo to chybu viz. příloha (z dneška ráno).
Odhaduji tedy správně kolizi ovladače ATI (to je snad noční můra), doufal jsem, že už s ATI(AMD) ovladači nikdy problémy mít nebudu a ono přesto. Hlavně, že ten jejich interface neustále otravuje s updaty a přitom to stojí za starou bačkoru, zkusím asi nějaký starší ovladač.

-- 15. 5. 2017 21:22 --

Nevím, proč nemůžu editovat svůj předchozí příspěvek, ale sobáň v tom mnou odkazovaném topicu doporučuje zkusit jiný zdroj, ovšem taky tam je jiná chyba... (DX).
Přílohy
bsod.PNG
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků