Čistá instalace - nefukční boot z USB

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 2. 4. 2017 23:27

Ahoj, rad bych provedl cistou instalaci Win 10, ale at delam, co delam, nedari se mi to. Instalaci jsem zkousel provest jak pres Media Creation Tool, tak pres "Aktualizace a zabezpecen -> obnoveni -> spusteni s upresnenym nastavenimi" a take ISO variantu pres Rufus. U vseho ale nastal problem, ze se mi instalace nenabootovala z USB disku (spoustel jsem samozrejme pres boot menu -> USB HDD).

Nevite nekdo, v cem by mohl byt problem? Jiny USB disk jsem nezkousel (nemam aktualne k dispozici), ale nevim, zda v tom muze byt problem, kdyz zminovane nastroje s nim normalne pracuji a instalacku na nej pripravi. Kdyz zkousim variantu pres "Aktualizace a zabezpeceni", tak mi tam chybi moznost "Pouzit zarizeni". Zkousel jsem snad vsechno, ale uz zacinam byt zoufaly a ani Google moc nepomohl.

Kdybyste nekdo meli napad, co s tim, tak budu moc vdecny. Zatim diky moc za jakekoliv rady a tipy ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2017 06:20

Chybný postup.
C.I.S.I. píše: v cem by mohl byt problem?

Problém je v Tobě -> nepřečetl sis FAQ:
viewtopic.php?f=1959&t=1249028
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 4. 2017 07:14

A v cem konkretne je problem ve mne? Neprijde mi, ze bych podle toho postupu udelal neco spatne.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2017 07:27

Nesmyslný postup:
C.I.S.I. píše: "Aktualizace a zabezpecen -> obnoveni -> spusteni s upresnenym nastavenimi"

To není čistá instalace OS.
C.I.S.I. píše: instalace nenabootovala z USB disku

Máš dvě možnosti:
A/ Flash disk není bootovací;
Ověř to pomocí
Kód: Vybrat vše
diskpart
sel disk x
disk detail

Obsahuje aktivní partition?
B/ V BIOSu|UEFI není povolené bootování z USB a nastavené jako primární.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta321 3. 4. 2017 08:45

Že by byla flashka nebo bootovací port byly USB 3.0? Občas jsou s tím problémy.
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 3. 4. 2017 09:56

Jen jsem to zkousel jako dalsi variantu, kterou jsem nasel zde
Milanr1 píše:Nesmyslný postup:
C.I.S.I. píše: "Aktualizace a zabezpecen -> obnoveni -> spusteni s upresnenym nastavenimi"


I don't follow. Mozna jsem jen pouzil spatnou terminologii pri mem vyjadrovani, ale ridil jsem se podle postupu.
Milanr1 píše:To není čistá instalace OS.
C.I.S.I. píše: instalace nenabootovala z USB disku


Ok, diky, vyzkousim, az budu doma.
Milanr1 píše:Máš dvě možnosti:
A/ Flash disk není bootovací;
Ověř to pomocí
Kód: Vybrat vše
diskpart
sel disk x
disk detail

Obsahuje aktivní partition?
B/ V BIOSu|UEFI není povolené bootování z USB a nastavené jako primární.


To je mozne, flashka je myslim USB 3.0. Zkusim tim padem vyzkouset jinou.
franta321 píše:Že by byla flashka nebo bootovací port byly USB 3.0? Občas jsou s tím problémy.


-- 4. 4. 2017 23:02 --

Milanr1 píše:Máš dvě možnosti:
A/ Flash disk není bootovací;
Ověř to pomocí
Kód: Vybrat vše
diskpart
sel disk x
disk detail


Ceho mam timhle docilit? Po vypsani prikazu v cmd mi to vypsalo seznam prikazu a nevim, co dal.

Milanr1 píše:Obsahuje aktivní partition?
B/ V BIOSu|UEFI není povolené bootování z USB a nastavené jako primární.

Uprimne, nemuzu to v BIOSu najit, resp. zadnou moznost jako primarni bootovani nevidim (mam GA-P55A-UD3(rev 1.0))

franta321 píše:Že by byla flashka nebo bootovací port byly USB 3.0? Občas jsou s tím problémy.

Zkousel jsem a nepomohlo.
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danton 5. 11. 2017 06:50

Já měl stejný problém. Když jsem chtěl nabútovat přes F12 - výběr z čeho bútovat, tak to projelo zase do W7 a ani si to neškrtlo. Vlezl jsem do BIOSu, tam poklepal na poslední kartě uložení nastavení na Dočasně nabútovat a bylo to v pohodě. Ale příště jsem to musel dělat zase tak. Ta možnost je ale asi BIOS od BIOSu, v jiném to nemám. Klíčenka byla vytvořena jak ve Windows 7 USB DVD Download Tool, tak i v Rufusu se stejným výsledkem z ISO i přímo v MediaCreationTool. Ale bútování instalace W7 ze stejné klíčenky šla v pohodě přes F12.
Zatím...
...jdu škrábat brambory.
danton
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků