Windows 10 Home upgrade na Pro

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmatess1 20. 4. 2017 11:28

Dobrý den,

na ntb mám z výroby Windows 10 Home a potřebuji "upgradovat" na Pro, koupil jsem OEM licenci na Pro a postupoval:

1) nejnovější aktualizace stávajících Win

2) v nastavení->aktice-> Změnit kód Product Key-> zadal jsem kód z obalu na Win 10 Pro

3) vyskočila na mě chybová hláška

"Zadaný product key nefunguje. Zkontrolujte ho a zkuste to znovu, nebo zadejte jiný kód. Kód chyby: 0xc004f050"

Neví někdo kde může být problém?

Zkoušel jsem naformátovat HDD a provést novou instalaci ale stále tam mám stávající product key a nový nejde nahradit.

Děkuji za pomoc
mmatess1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 20. 4. 2017 11:44

Z hlediska licenčního jste postupoval špatně, OEM licence nemá přijít na PC kde je jiná OEM licence již z výroby. je klidně možné, že narozdíl od Win7 a starších si to MS kontoluje, když PK OEM licencí jsou v UEFI.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod mmatess1 20. 4. 2017 11:49

A dá se licence z ntb smazat abych nepřehrával OEM - OEM licencí
mmatess1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 20. 4. 2017 11:50

Upgrade z Home na Pro se kupuje přes zabudovaný Store, otázka je, jestli to v ČR funguje.

-- 20. 4. 2017 12:55 --

mmatess1 píše:A dá se licence z ntb smazat abych nepřehrával OEM - OEM licencí

Podíval bych se, co dovolí notebook v UEFI. Problém je, že MS má v databázi svázaný konkrétní HW s OEM Home, a máme zkušenosti, že to zlobí i potom, co se nainstaluje multilicenční upgrade na Pro, což u škol licenčně lze, tak se při velkých updatech W10 znovu aktivují jako Home a musí se přeaktivovat.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod mmatess1 20. 4. 2017 12:03

takže licenci OEM Home z ntb nedostanu:(.....?
mmatess1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 20. 4. 2017 12:14

Postup vynucení instalace verze PRO (na stroji s licencí HOME v biosu) je tento:
Otevři notepad a zkopíruj do něj následující text
Kód: Vybrat vše
[EditionID]
Professional
[Channel]
Retail

Ulož jako ei.cfg
Tento soubor vlož na instalační flešce s běžnou instalačkou W10 do složky "sources"
Pak instaluj běžným způsobem, bude nainstalována verze W10 PRO.
Po dokončení instalace provedeš aktivaci pomocí tebou zakoupeného licenčního čísla. ;-)
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Peterekcze 20. 4. 2017 12:32

Dobrý den,
já jsem prováděl upgrade z Home na Pro edici pomocí kódu

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Stačí tento kód zadat jako by jste chtěl aktivovat windows provede se upgrade pak je potřeba aktivovat windows příslušným licenčním klíčem.
Peterekcze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmatess1 20. 4. 2017 12:55

Děkuji takže na flešce udělat složku source???
mmatess1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 20. 4. 2017 13:03

Nikoli "source" nýbrž "sources" a ta složka už tam přece je (je součástí každé instalačky)!
Jo, a ten soubor musí mít název ei.cfg nikoli ei.cfg.txt jako už se to povedlo několika "expertům"....Takže si pro jistotu laskavě zapni zobrazování přípon v Průzkumníkovi.
Obrázek
Juwa2
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor