Přeinstal windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod filth3 1. 5. 2017 11:17

Dobrý den ,prosím o radu chtěl bych načisto přeinstalovat stávající windows 10 pro x64. mám stažené z ofic. stránek iso a vypálené boot cd, v biosu nastavený boot z cd, pokud je cd v mechanice,na obrazovce se objeví nápis o stisknutí libovolné klávesy..atd... ale instalace nenajede, problem je v tom ,že se tet do biosu nemůžu dostat,abych se podíval na správné nastavení, okamžitě rychle najede systém....
CPU duo 3GHz, 4GB ram, ge Force 210
filth3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 1. 5. 2017 11:59

filth3 píše:...problem je v tom ,že se tet do biosu nemůžu dostat,abych se podíval na správné nastavení, okamžitě rychle najede systém....
Musíš byť rýchlejší ako je štart systému a v tej správnej mikrosekunde stlačiť požadovanú klávesu pre vstup do BIOS.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 1. 5. 2017 12:08

USB klavesnice..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filth3 1. 5. 2017 15:17

klávesnici mám bezdrátovou , jaký by to mělo vliv ? ale zkusím
filth3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mentol999 13. 8. 2017 20:54

Nazdar. Dostal sa mi do rúk tablet asus transformer T101HA. Chcel by som tam preinštalovať Windows. Keď dám len hard reset tak je tam plno bordelu od asusu. Ide aj na týchto tabletoch klasicky stiahnuť iso a nabotovať z usb?
Atóm x5 8350
2 gb ram
64 gb flash
1x full usb
1x micro usb
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 8. 2017 00:12

Pokud zařízení podporuje boot z externího USB zařízení, tak by neměl být problém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aPosix 14. 8. 2017 19:05

Některé takové tyto zařízení jako například tablety (setkal jsem se s tím u takových multimediálních tabletů s Windows 10) můžou mít udělané bootování přes Windows recovery, do něho se dostaneš pokud při stisku tlačítka restartovat ( ať už ve startu nebo na zamykací obrazovce) budeš mít zmáčklý shift. Z toho recovery se také dá snadno nabootovat do UEFI biosů, jelikož jinak je nemožné udělat to přes klávesu.
aPosix
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků