Windows 10 Pro - Vyber aktualizaci

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Z. 19. 6. 2017 21:44

Zdravim,

da se ve Windows 10 Pro vybrat, ktere aktualizace z Windows Update chci nainstalovat, jak to bylo napr. ve win 7? Nyni tu mam pouze Download - to se ale pak nainstaluje vse.
Rad bych si aktualizoval napr. definice pro Windows Defender, ale Creators Update uz treba nechci...
Nebo jsou vsechny aktualizace critical a mel bych si je stahnout?

Dival jsem se do gpedit.msc ale v Administrative Templates - Windows Components - Windows Update nemuzu najit nic, co by to pripominalo.

Diky za rady

PS: Kdyz uz jsme u tech updatu....Da se nejak vypnout, aby mi cca 1x denne vyskocila hlaska "Updates are available - View Updates", ktera me vykopne z cehokoliv co delam? ;-) Nezda se mi, ze by tomu zakazani "Turn on System Notifications" zamezila :/
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 6. 2017 11:05

Ne. V edici Pro můžeš zakázat jen volitelné KB (doporučuji). V home nic.
Velký Bratr přece ví nejlépe, co je pro jeho ovečky dobré! :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Z. 20. 6. 2017 17:11

A kde se to zakazuje? Normalne v settings u Windows Update nic nevidim a v gpedit bohuzel taktez ne (nebo se spatne divam).
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 6. 2017 17:30

W10 opravdu moc voleb nenabízí. :-/
Platí zde nepřímá úměra:
čím větší okno, tím méně informací a možností poskytuje. :-)
Co s tím?
Postup:
https://www.howtogeek.com/223864/how-to ... indows-10/
viz bod (3).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 6. 2017 18:00

Nechceš Creators update? Proč? Máš zprávy, že na tvém HW nefunguje? Já jsem naopak s creators update velmi spokojený, konečně odstranili několik chyb, které mi pily krev.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 6. 2017 18:14

Nové přibyly. :-(
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 20. 6. 2017 18:47

Stare verze nebudou dlouho podporovane, vyjimkou jsou LTS.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Z. 20. 6. 2017 19:36

Staram se v rodine o 3 pocitace, kde jsou Win10 - po nainstalovani Creators Update u tchana prestal fungovat zvuk (zniceho nic se zmenily ovladace - ne, neudelal to sam, nema prava na zadny instalace). U moji mamy se login/shutdown protahl na nekolik minut (ma novy pocitac se Skylake, 8GB RAM, SSD) - tam jsem to jeste neopravoval, tak nevim kde je problem. Treti pocitac je muj herni desktop - pri vyse uvedenem sem trochu na vazkach s instalaci toho Creators Updatu :D

Rad bych si aspon stahl ty definice pro defender...prosmejdim ten odkaz od Milanr1 (btw diky) a uvidim co mi z toho seznamu zmizi :)

K tomu:
Da se nejak vypnout, aby mi cca 1x denne vyskocila hlaska "Updates are available - View Updates", ktera me vykopne z cehokoliv co delam? ;-) Nezda se mi, ze by tomu zakazani "Turn on System Notifications" zamezila :/

http://imgur.com/VBtffy0
Nevite co s tim?
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 20. 6. 2017 20:23

CU se nevyhnes. Chyby budou protoze upgrade, je potreba cista instalace.

Vypnout se to neda, pouze zakazanim vyhledavani aktualizaci. ;)
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 25. 6. 2017 20:58

Petr Z. píše:Rad bych si aspon stahl ty definice pro defender...


Zkus ze složky Windows Defender spustiti příkaz
Kód: Vybrat vše
mpcmdrun.exe -signatureupdate
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 6. 12. 2017 10:33

Zdravím, rád bych zkusil oživit toto téma...
Zlobí mně na jednom stroji (AMD Athlon II X3 440@ASUS M4A77T-AMD 770/870 (RX780)+SB750/SB710) s Win10 Home x64 v1607 (Build 14393.693 (1607/RS1)) aktualizace KB4048953. Stále se ji systém snaží nainstalovat a po vynuceném restartu se pak jen dozvím, že aktualizace nainstalována nebyla. A takto se to děje pořád dokola, tj. snaha o zavedení aktualizace a po restartu jen zpráva o neúspěchu.
Zkoušel jsem tedy ručně pustit kumulativní aktualizaci po stažení ze stránek katalogu služeb Microsoft, instalace proběhla v pořádku. Dokonce i v historii aktualizací jsem se dozvěděl, že je aktualizace nainstalována. Jenž ouha, po chvilce se systém snažil opět tuto aktualizaci stahovat a instalovat :( Výsledek opět jako neúspěch.
Ještě jsem dohledal tento postup, který mám v plánu vyzkoušet.
Neporadil by někdo co by se s tím dalo provést? Anebo jestli věřit, že to MS časem odladí a např. pro tento HW bude časem dostupná v1709, která by to mohla vyřešit? Díky za případné názory.

-- 6. 12. 2017 12:53 --

Tak to má ještě vývoj na pokračování. Systém se pokoušel aktualizovat další záplatou (KB4051033), ale opět bez úspěchu.
Pokoušel jsem se ještě zavést aktualizaci ručně, ale dostal jsem se do errorových hlášek.
Kód: Vybrat vše
S C:\a\kb4048953> Add-WindowsPackage -Online -PackagePath "Windows10.0-KB4048953-x64.cab" -norestart -Verbose -LogLevel
WarningsInfo
VERBOSE: Target Image Version 10.0.14393.1883
WARNING: Failed to add package Windows10.0-KB4048953-x64.cab
WARNING: Add-WindowsPackage failed. Error code = 0x800736b3
Add-WindowsPackage : Sestavení určené odkazem není v systému nainstalováno.
At line:1 char:1
+ Add-WindowsPackage -Online -PackagePath "Windows10.0-KB4048953-x64.ca ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : NotSpecified: (:) [Add-WindowsPackage], COMException
    + FullyQualifiedErrorId : Microsoft.Dism.Commands.AddWindowsPackageCommand
Přílohy
Bez názvu.png
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 12. 2017 13:03

Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 6. 12. 2017 13:07

:) Akorát jsem to před cca 10 min pustil, protože mně po těch patáliích napadlo to samé. Tak snad to konfigurace stroje rozdýchá a FCU naopak konfiguraci neuškodí.

-- 6. 12. 2017 22:17 --

Tak podle všeho se dobrá věc podařila, ruční upgrade vyšel a systém se těší dobrému zdraví ;)
Firestone
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků