Opakovaná instalace zkušební verze Windows

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karelguth 26. 6. 2017 08:14

Mám dotaz, zda je legální si pro soukromé účely opakovaně instalovat zkušební 90 denní verze Windows 10 na jeden a ten samý počítač (vždy po uplynutí zkušebních 90 dní).
karelguth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 26. 6. 2017 09:10

Windows 10 žádný limit na čas nemají.

-- 26. 6. 2017 10:12 --

90 denní limit je pouze pro Enterprise verzi
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 6. 2017 07:33

Vzhledem k tomu, že i tuto trial verzi je nutno aktivovat (není k tomu potřeba licenční klíč, ale proces aktivace musí proběhnout), dostane se hardwarový otisk tvého počítače na servery Microsoftu. Při dalším pokusu tak poznají, že už jsi na tomto počítači trial periodu vyčerpal a tedy odhaduji, že ti to nebude fungovat.

(Pokud už tu 90-ti denní verzi máš nainstalovanou, dá se to snadno vyzkoušet, vezmi jiný harddisk, nainstaluj na něj znova tu trial verzi a hned uvidíš, jestli se trial perioda začne počítat od 1 dne, nebo jestli bude pokračovat, jako by ani k výměně HDD nedošlo.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karelguth 27. 6. 2017 08:26

Právě že vždy zaktivovat a zaktualizovad lze, vždy mi to dá 90 dnů. Jde mi ale o tu legálnost.
karelguth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 27. 6. 2017 09:19

karelguth píše:Mám dotaz, zda je legální si pro soukromé účely opakovaně instalovat zkušební 90 denní verze Windows 10 na jeden a ten samý počítač (vždy po uplynutí zkušebních 90 dní).
NENÍ !
Licenční ujednání povoluje, co smíte jako uživatel se softwarem dělat. Všechno, co v něm není zahrnuto, je tedy zakázáno. Jsou to práva, která si autor ponechal a na uživatele je vůbec přenést nehodlal – a nepřenesl. Jinými slovy, co není povoleno, je zakázáno. Ne naopak!

Před prvním spuštěním softwaru Microsoft musí být licence prokazatelně přiřazena konkrétnímu stroji, zařízení nebo uživateli člověku, nikoli „účtu“. Bez licence nesmíte Windows 10 užívat ani den, dokonce nesmíte jej ani instalovat.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 27. 6. 2017 16:36

Nechápu o čem tady oba dva mluvíte.
ISO co stáhnete odsud
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10
NEPOTŘEBUJE AKTIVACI,lze legálně používat po neomezenou dobu.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 7. 2017 07:03

Najprv si musíte zaobstarať licenciu na inštaláciu Windows 10!
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10:
Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 2. 7. 2017 13:31

Včera jsme zkoušela čistou instalaci s univerzálním klíčem, ale bez aktivace nefungují možnosti v nastavení. Takže to možná funguje déle jak 90 dní, ale některé funkce asi nepůjdou. Měla jsem vždy legální OS, takže jsem tohle neřešila, proto to "ASI".
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 7. 2017 16:54

Re:Ansam
Obraz jde stahnout,pouzivat,nefunkcni bude naapr. Vice monitoru atd.
To ze ty klikas na creators je tvuj problem :-)
Obrázek[/URL]
Obrázek[/URL]
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 7. 2017 23:11

oooooooooo píše: Obraz jde stahnout,pouzivat,nefunkcni bude naapr. Vice monitoru atd.
To ze ty klikas na creators je tvuj problem :-)


Iso jde stáhnout ze stránek MS pouze v případě, kdy člověk na to nepoužije Windows a nebo v prohlížeči změní user agenta. Jinak se stahuje automaticky Media Creation Tool.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 03:54

A co jako?Nicmene za druhe, i bez zmeny user agenta to POCHOPITELNE jde,spis by bylo vhodnejsi rict,kombinace urcity prohlizec a urcita verze systemu vas posle pro creators,i na ni to jde obejit..ponevadz jsem to stahoval minuly tyden na PC..
Nevedel jsem ze i toto je treba zminovat,pro toho pro koho je to prekazka nebo to neumel,ten by se vubec nemel cpat do instalace operacniho systemu bez asistence nekoho se zakladnimi znalostmi
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 3. 7. 2017 11:23

Nechápu v čem máte problém. Z toho webu stáhnete Media Creation Tool, ten vám udělá ISO nejnovější verze Windows 10. Lze to bez aktivace používat neomezeně, jenom přizpůsobení je zablokované.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 7. 2017 13:38

Kdysi sem potřeboval přeinstalovat W10, Media Creation Tool vytvořil iso, to ale nebylo aktuální, přesněji řečeno, byla to verze 1607, ale poslední build už to nebyl. Což MS stejně řeší tak, že při instalaci Windows, se stahují a instalují aktualizace, takže je to vlastně jedno...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2017 21:14

Re: dustojnikhummer
Z toho webu pochopitelne stahnu primo iso,32 bit,64 bit, cz,en,jak je libo..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků