Tisk do PDF

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 26. 6. 2017 17:50

Po instalaci OS nelze některé dokumenty tisknout na tiskárně Microsoft Print to PDF.
Na tiskárně Microsoft Print to PDF je možno tisknout např. z webového prohlížeče Edge, většinu textových dokumentů z Poznámkového bloku, nelze tisknout dokumenty z MS Office 2003 (i 2007), z aplikace WordPad (W10) a pod.
Tisky na fyzickou tiskárnu bez problémů.
Pokud pomineme základní problém mezi pc a židlí, nějaké tipy na možnou příčinu problému?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 26. 6. 2017 18:39

U Office (minimálně 2007) nejde použít "Uložit jako" -> PDF? Nějaká chybová hláška?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 26. 6. 2017 19:12

Uložit jako -> pdf v nabídce není, chybové hlášky žádné nastavím cestu a název a tváří se jako že tiskne. Vše před reinstalací pod W10 chodilo, tak to nevyžadovalo pozornost, tedy nevím....
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 26. 6. 2017 19:30

Aha, on to je doplnek a ne standardni funkce:
https://www.microsoft.com/cs-cz/downloa ... .aspx?id=7
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 26. 6. 2017 19:31

27.6.2017, 16:15
Tak asi po devadesáti přečteních rekapituluju:

1. Tisk na fyzické tiskárně Epson SX125 z aplikací (včetně Office 2003 a WordPad aktuálního OS) bez problémů.

2. Tisk na virtuální tiskárně Microsoft Print to PDF (převod do PDF dokumentu) funkční z aplikací typu Adobe Reader, Poznámkový blok, IrfanView, MS Edge a podobných.

3. Z aplikací MS Office 2003, ale i WordPad (W10) tisk možný není. Při prvním použití tiskárny Microsoft Print to PDF vrací (aplikace) chybu "Soubor nelze vytisknout kvůli chybě na Microsoft Print To PDF na Ne01*:. Může to být z těchto důvodů: ... ", při opakovaném pokusu už nereaguje.

4. Po odstranění a nové instalaci tiskárny Microsoft Print to PDF lze opakovaně tisknout Zkušební stránku tiskárny systému Windows, ale po pokusu ad 3) už není možno tisknout Zkušební stránku ani z GUI Tiskárny a skenery.

5. Víceméně stejné výsledky vykazuje i pokus o tisk na tiskárně Microsoft XPS Document Writer...

Opakuju, fyzická tiskárna tiskne z čehokoli (no, skoro), žádné problémy

Testoval jsem integritu systému příkazem sfc /scannow, žádné porušení integrity nezjištěno, nahlížel jsem do Prohlížeče událostí, ale netuším, co a kde hledat..
Jelikož se problém vyskytuje jak při tisku z Office 2003, tak i z WordPadu, který je součástí instalace Windows soudím, že problém nesouvisí se skončenou podporou Office 2003. Ostatně vše bylo funkční před reinstalací na stejné verzi Windows a asi i na stejném buildu

* ani vzdáleně netuším, ale ten index u Ne se mění, Ne01, Ne00 ...

-- 28. 6. 2017 22:27 --

Tak i přes vaši vydatnou pomoc stále tápu. Zkusil jsem, mimo jiných, následující kroky:

1. odstranění a opětné přidání tiskárny Microsoft Print to PDF, instalaci s novým (?) ovladačem
2. nastavení Microsoft Print to PDF jako primární tiskárny
3. vypnutí a opětné zapnutí Microsoft Print to PDF v okně Windows Features, česky [i]Funkce systému Windows.

Tady jsem už trochu vypěnil.... Všude jinde se používá slovní spojení Microsoft Print to PDF jako technický termín, ovšem v okně Funkce systému Windows (Windows Reatures) je třeba hledal zaškrtávací políčko s heslem Mikrosoftí tisk do souboru... Ne, to přeháním, ve skutečnosti tam namísto hesla Microsoft Print to PDF je české Tisk do PDF od Microsoftu....

Výsledek žádný, jsem bezradný...

-- 28. 6. 2017 22:34 --

Features, jak jistě tušíte...

-- 30. 6. 2017 08:25 --

Stále jsem měl pocit, že se odeslaný tisk ztrácí někde v matrixu. Když mně podobně zabloudil i zcela jiný program, rezignoval jsem a sytém jsem přeinstaloval.
Jen na vysvětlenou, ve snaze omezit zápisy na SSD jsem experimentoval s cestami proměnných, na první pohled bez problémů, ten druhý pohled jsem (ne)řešil zde...
Retiree
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor