Nelze smazat TEMP

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 8. 10. 2017 09:25

Zdravím.
Nedeaří se mi smazat určité dočasné TEMP/TMP soubory, je to něco přes dvacet mega ale i tak mě zajímá co za tím vězí.
Klasické čistění disku od MS, CCLeaner či duster flea od moople s tím nehne.
Zkusil jsem i výjimečně instalovat CleanMaster ale ani ten si s tím neví rady.
Přílohy
11.jpg
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 8. 10. 2017 10:44

Můžou být otevřené v nějakém programu.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arst 8. 10. 2017 13:42

Já bych to neřešil, a kdybych to chtěl smazat tak naboouju na Linux nebo instalační CD a smažu to.
Arst
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 10. 2017 18:51

Z %Temp% se obvykle spouštějí exploity.
Spuštěný sw si samozřejmě chrání příslušný .exe.
Pokud je OS už zavlečený do botnetu jako zombie, může si vzdálený pán Tvého PC nastavil ACL libovolné složky jak je mu libo.
Kde jsi spáchal chyby?
Prostuduj si FAQ:
viewtopic.php?f=927&t=1114415
https://faq.mople71.cz/cs/
Pokud nezvládneš vyčistit OS, svěř to odborníkovi.
Jestli jsi použil tenhle sw
Cheetah007 píše:CCLeaner

k čištění registrů => OS je zničený.
Obnova ze zálohy to řeší.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 10. 2017 20:04

CCLeaner je snad nejhorší hloupost a prasárna, kterou uživatel může na svém PC použít..
Nedívím se, že pak mnoho lidí neustále řeší tolik problémů s PC a nadává potom neoprávněně na výrobce SW-Microsoft.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 21. 10. 2017 09:03

Ja na nikoho jirko ale nenadavam, jen me zajimaproc mi to odmita standartni nastroj Vycisteni disku od MS odstranit.
Ohledne CCleaneru s tebou zasadne nesouhlasim...pouzivam ten program od samého zacatku, kdy vysla první verze a je to jeden z nejlepších co existuje.
Pokud je něco prasarna a svinstvo je to TuneUP, CleanMASTER,Ashampoo Win Optimizer a další.
V zakladnim nastaveni/defaultnim od výrobce, je CCleaner spolehlivy a bezpecny....pokud se v tom ale někdo vrta a odskrtava volby kterym nerozumi, je to jen jeho boj.
S windowsy tedy stolními verzemi jsem az na nezdarile VISTA velmi spokojen, za nejlepší povazuji XP a sedmičky.
Osmicky a osmjednicky celkem dobře, WIN10 na ty jsem si musel zvyknout ale uz bych se zpet na kteroukoliv starsi verzi, rozhodne nevracel.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 21. 10. 2017 09:19

Prostě to smaž z příkazového řádku a ono to napíše že to používá nějaký program tak to nesmaže a pokud to nejde smazat ani po nějaké době (restartu) tak je to dost podezřelé...

Pak nabotovat z flash a smazat tam to musí pak jít vždy když se nespustí SW který si to chrání.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Horst_ 21. 10. 2017 11:03

Dodal bych smazat virtuální paměť (skrytý soubor pagefile).Některé breberky se usazují i v tomto souboru a po restartu se vrací jako "dobří holubi".
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 21. 10. 2017 11:12

NEZAOBERAJ SA TAKOUTO PRKOTINOU - 20 MB niekde v počítači - to je v 21 storočí skoro nič.
20 MB je tak málo, že je zbytočné sa tým zaoberať. Aj keď to odstrániš, tak o pár minút tam budeš mať znovu 20 MB a viac iných dočasných súborov.

Kód: Vybrat vše
https://support.microsoft.com/sk-sk/help/92635/windows-temporary-files
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 21. 10. 2017 15:33

ZKusím to vážení a díky za cenné rady, jirkovi také, nicméně z čeho usuzujete že se mi v PC usadil nějaký spyware,trojan či podobné svinstvo?
Mam kasperskyho přes dva roky a nic nenalezl.
pokud ovšem víte o něčem aktuálním, tip uvítám na diagnostiku.
Kdysuj tak deset let zpět jsem používal S-B Spyboot a ad aware nebo jak se to jmenovalo, jak to je dnes netuším, antiviry ty lepšíto mívají all in one.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 22. 10. 2017 07:20

Cheetah007 píše:...tip uvítám na diagnostiku....


Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdown ... dwcleaner/
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/.
Všetko čo nájde odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 22. 10. 2017 07:54

Děkuji ti Pane.
První dvě věci jsem udělal, ty zbývající dvě, tedy pmrcile v nouzovém režimu, určitě udělám a postní jak to dopadlo.
Jako s počítačem žádný problém skutečně není a ty nesmazatelně položky v TMP můžou být cokoliv.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 22. 10. 2017 15:17

Pri práci s počítačom sa ti neustále vytvára (a aj odstraňuje) množstvo dočasných súborov (TMP). Zo systému nemôžeš odstrániť dočasné súbory, ktoré sa vytvorili v tomto momente a ešte sa aj v tomto momente systémom využívajú.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků