Ve Windows se nezobrazí USB zařízení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 3. 11. 2017 20:41

Zdravím,

Rád bych poprosil Vás zkušené o rady. Chtěl jsem si po nějaké době z telefonu přetáhnout fotky do počítače, ale po připojení USB kabelem telefon (iPhone 5s) jen zavibruje a začne se nabíjet, ale ve Windows se vůbec nezobrazí, že je nějaké zařízení připojené. Přitom ještě nedávno se v průzkumníku Windows v "zařízení a jednotky" vždy objevila složka "iPhone" a v ní další složka "DCIM", kde jsou fotky... A najednou to samo od sebe přestalo fungovat?

Zkoušel jsem telefon zapojit do počítače v práci a ten ho bez problému rozezná. A všechna ostatní zařízení, která mám doma připojená přes USB (externí disk, flashky, sluchátkový zesilovač atd.) fungují normálně a počítač je rozezná.

Dále jsem tedy kabel s telefonem zapojil do všech USB v počítači a zkusil jsem obnovení systému o nějakých 15 dnů zpět, ale vůbec to nereaguje...

Prosím o pomoc, opravdu to nechápu.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 11. 2017 22:03

Nesdělil jsi hw sestavu ani verzi a stav BIOSu|UEFI.
Co s tím?
Proč prostě v BIOSu nezakážeš tuhle nesmyslnou a nebezpečnou funkci?
_TiGeR_ píše: nabíjet

:?:
Předpokládám, že základní zhůvěřilosti W10 (např. FastBoot) jsou už zakázané.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 3. 11. 2017 22:13

Milanr1, pardon, nerozumím tomu tolik.
"stav BIOSU/UEFI" sdělím, když mi poradíte, jak na to :D

A myslím, že to nabíjení na to nemá vliv, vždycky se to nabíjelo a fungovalo to a nechci to zakazovat. Chci jen, aby to fungovalo jako dřív.

... A ta HW sestava:
MSI B250 PC MATE
i5-7600
RAM Kingston HyperX Savage Black 16GB
MSI GeForce GTX 1070 ARMOR 8GB
WD SSD Blue 1TB
Zdroj Corsair rm 650W
Windows 10 home 64 bit

To zas určitě bude nějaké nesmyslné nastavení ve Windowsech, které se nějak samo nastavilo... jako když se mi kdysi přestala zobrazovat DVD mechanika a pak mi někdo poradil, že mám cosi smazat v registrech a najednou už fungovala... Nechápu, proč se takové věci v tom "úžasném" Windows dějí...
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 11. 2017 22:49

Že by automatický program desky MSI nabíjení pro Apple ?
Bios/uefi je start systému pred Windows,bud máš utilitku od MSI na windowsech nebo po zapnuti počítače klikas na delete ,F12 nebo lepe zde http://www.michalzobec.cz/windows-10-ja ... rokem-4735
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 4. 11. 2017 10:38

Tak nakonec jsem na to přišel. Zkusil jsem odninstalovat nějaký program Apple mobile device support a najednou to jde.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 11. 2017 19:47

No vida!
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků