Crash ovladače Intel HD

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qwizz 18. 11. 2017 13:52

Zdravím všechny,
mám problém s ovladačem Intel HD (Intel HD Graphic 530). Poprvé se to stalo před 3 týdny cca. Udělal jsem čistou instalaci a nainstaloval jen to nejnutnější, co potřebuji (Office 365, 7zip, a prográmek na synchro Google disku - vše z oficiálních stránek). Nicméně po pár dnech se to stalo opět, vždy, když mám v Edgi více otevřených záložek.

Projevuje se to tak, že mi najednou zatuhne myš, začne se na obrazovce střídat obsah s černými obrazovkami (vždy cca 2-3 sekundy, poté na chvíli obraz, a zase 2-3 sec. černo), zvuk jede dál. Nakonec mě to hodí do rozlišení, jako by tam žádný ovladač nebyl (tuším VGA nebo podobně), hodí mi to notifikaci, že "OVLADAČ ZOBRAZENÍ SE NEPODAŘILO SPUSTIT" a přepne mě to na zamykací obrazovku.

Po restartu je vše zase OK, pokud spustím Edge, záložky se mi obnoví. Nevíte někdo, co by mohlo být příčinou? Již jsem 2x udělal čistou instalaci, pokaždé totéž. Děkuji předem za reakce.

Specifikace mého ntb:
Intel core i5 6300HQ
8GB DDR4 RAM
256GB SSD Samsung Evo 850 M.2
1TB Plotna - původní disk
Geforce 950M
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 11. 2017 08:36

Příčinou popsaného jevu je připálený GPU v důsledku častého přehřívání.
Vybral sis nevhodný NB: je vybaven VGA.
Co s tím?
A/ Nouzovka:
výměna GPU v servisu; počítej ~ 2000 Kč bez DPH.
Závada se bude opakovat.
B/ Prodat křáp a pořídit slušný NB bez VGA.
Pokud nutně nepotřebuješ pracovat na cestách:
plnohodnotný stolní PC to řeší na 100 %.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 19. 11. 2017 11:07

Díky za odpověď, ntb je ještě rok a něco v záruce, takže s tím by problém nebyl. Jen mě zajímá, kde se to mohlo připálit. Jediné, co jsem na tom hrál, bylo WoW, kde dávám od počátku detaily na 2 a všechno na minimum, rozlišení HD (ne, protože by mi víc neutáhl, ale chci mít stabilních 60fps) + vertical sync. Teploty sleduji pravidelně, a nikdy to nešlo do závratných výšin (rozuměj nad 70 stupnů).

PS: dalo by se případně nějakým programem zjistit, zda závada je skutečně taková, jak říkáte?
Qwizz
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků