True Image nevidí Disk 1 GPT

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod onyX 28. 11. 2017 20:24

Blbly mi Widle10. Vypálil jsem iso 09/17 a chtěl přeinstalovat, nešlo to, prý vložit ovladač pro GPT, ten jsem neměl, tak v Aomei jsem GPT převedl na dynamický, nainstaloval w10 a znova převedl celý Disk1 na GPT. Chtěl jsem zazálohovat True Image, ale ten Disk1 nevidí, ostatní disky jo. Acronis DDS taky vidí vše OK.

Možná že jsem udělal chybu, před instalací jsem měl vymazat vše na Disku1, disky sloučit a nainstalovat Windows10 - nevím?

Kde jsem udělal chybu, ty ovladače GPT na CD nebyly, MB Asus X99 mám rok starou. Jak vše napravit. Když jsem pře dvěma dny Widle nainstaloval, zazálohoval je True Image a pak převedl na GPT - image mám. Nyní mám na Disku1: obnovení, EFFI systém, nepřidělených 16MB, a Místní svazek C ...
onyX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 11. 2017 20:54

Nesmyslné použití 3-P nástroje.
Co s tím?
K zálohování stavu OS WNT používej vestavěný nástroj pro pokročilé:
Kód: Vybrat vše
wbadmin

nebo jeho luxusní GUI pro začátečníky:
Kód: Vybrat vše
sdclt

Pak už stačí jen připojit externí disk.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 28. 11. 2017 21:32

neporadíš mi raději co je špatně? Myslím tím, že záložní program nevidí Disk1. Můžu udělat novou instalaci ale co s tím ovladačem pro GPT? Rád udělám pořádnou novou instalaci. Jak v základu mám ty disky sloučit, ale i jak instalačnímu dvd vnutit ovladač GPT, nebo kde ho stáhnout

Líbila by se spíš možnost opravy z windows klidně programem ne z dílny MS. Jen nevím jak dát aby byl ten Disk1 viditelný
onyX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 11. 2017 23:54

Windows 10 umí s GPT pracovat takže pokud to nejde tak jsi udělal něco blbě.......

Kdoví co ti ty externí programy s HDD udělaly, asi nejrozumější smazat nainstalovat windows na čistý HDD a data obnovit ze zálohy.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 29. 11. 2017 07:57

Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onyX 29. 11. 2017 14:52

Může to klidně být tím, mám placenou licenci TI2013
onyX
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků