Problém se stabilitou systému, nejde vysypat koš

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metrix.m 1. 3. 2018 21:57

Dobrý den,
mam problém se svým notebookem. Funguje nestabilně, koš nejde vysypat, počítač nejde vypnout normálním způsobem. Zkoušel jsem i reinstalaci systému (včera nová instalace). Pomohlo to částečně, zase jsem se dostal do pasti kdy počítač nechce spolupracovat. Firefox se nespustí (spustí se na pozadí a žere procesor, vyčkat nepomohlo). Myslím že na vině je HW a to konkrétně disk D který mi padá a nejde naformátovat. Nemůžu jej ani vyndat jelikož se jedná o eSSD uístěné na MB. Nevíte případně o nějakém live USB přes který by se mi podařilo opětovně formátovat tento disk ? Programy (Opera, Chrome) jsem nainstaloval ale po restartu nefungují.

-- 1. 3. 2018 22:12 --

Doplňuji
Windows 10 PRO
Notebook ASUS UX32VD
SSD Crucial CT500 MX

-- 1. 3. 2018 22:41 --

první posun zakázal jsem disk ve správci zařízení,
stale nejde spustit Firefox ačkoli jsem jej se snažil odinstalovat a znovu nainstalovat

-- 1. 3. 2018 22:52 --

druhý posun. firefox jsem rozjel, vymazal jsem všechny složky kde byl název Mozilla a poté znovu nainstaloval.
Problém vyřešen s Mozilou

jen mě ještě zlobí ten disk

-- 2. 3. 2018 09:13 --

Tak firefox se rozjel ale stále vytěžuje procesor na 20%
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 3. 2018 09:54

Je možné že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner:
https://toolslib.net/downloads/viewdown ... dwcleaner/
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2018 10:07

Proč ten křáp prostě nehodíš do servisu?
Oprava hw v NB není práce pro BFU.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metrix.m 2. 3. 2018 17:47

Děkuji za zprávu.
Škodná tu nějaká byla, něco v chrome. vyčištěno.

K tomu co mam nainstalováno tak teď toho je minimum protože jsem dělal čistou instalaci takže jsem to nestihl zabordelařit.


Z časových důvodů nemůžu dát NB z rukou. Viděl jsem někde dříve bootovatelné CD/USB které dokázaly udělat formát disku, takže jsem to chtěl zkusit. Prozatím jsem to opětovně nenašel a myslel jsem že mi někdo poradí jak se jmenuje.
PC jsem zatím vždy opravil sám ačkoli jsem dle tebe BFU. Je pravda že s HW problémy jsem se tak často nesetal ale opravil jsem si něco. Pokud nebude jiná možnost tak to dám do servisu, chtěl jsem to ještě zkusit.
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 3. 2018 17:57

metrix.m píše:... Viděl jsem někde dříve bootovatelné CD/USB které dokázaly udělat formát disku, takže jsem to chtěl zkusit...
Toto dokáže každé inštalačné CD - hneď na začiatku inštalácie.
Odporúčam odstrániť na disku všetky vytvorené oddiely a potom vykonať formát disku. Následne inštalovať Windows.
===
Asi mate nejakú škodnú v MBR. Master boot record (MBR) je prvým sektorom záznamového média, ktoré bolo rozdelené na oddiely. Pomocou boot sektoru môže počítačový vírus získať kontrolu nad operačným systémom. Vírusy infikujúce boot sektor nahradzujú zavádzač v boot sektore na pevnom disku vlastným programom.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metrix.m 3. 3. 2018 13:38

Klasický win10 instalační médium si s tím neporadilo
Ubuntu taky nesformátovalo

jakým způsobem bych mohl tuto chybu MBR opravit ?
Je docela zvláštní že se chyba stala na disku D kde nic naštěstí nebylo. Systém je na C.
metrix.m
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 3. 2018 14:14

Panebože co je to za nesmysl.

Vložím jakékoliv botovací medium pro instalaci jakéhokoliv OS a tam dám vše z HDD smazat a naformátovat a instalovat OS.

Pokud to z nějakého důvodu nejde tak máš asi v biosu a nebo na hdd nastavené heslo tak ho zruš a nebo je tam HW závada.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků