TCP/IP port 3389

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 1. 5. 2018 11:55

Na hostitelském PC léta používám DVBViever & Recording Service, nově pak DVBV Media Server, (oba poslední verze). Na Hostiteli i Hostu běží Win10 64bit Pro, v poslední době i stejná sestavení.
K Hostiteli přistupuji jen pro nastavení nahrávek přes webové rozhraní Media Serveru, vyjímečně využívám vzdálené plochy (Hostitel nemá monitor, kl.,...).
Po upgrade Hostitele (samozřejmě i Hosta) na V1803 je na Hostiteli uzavřen port 3389, k RD se nelze připojit. Webové rozhraní Media Serveru je funkční, WoL i hibernace přes toto rozhraní taky...
Nejsem si zcela jistý, ale po aktualizaci byla Vzdálená plocha na Hostiteli zakázaná (?), což jsem napravil...
Na NB zůstal po aktualizaci port 3389 otevřený (taky 64 Pro edice), na Hostovi samozřejmě taky.
Kde hledat problém, co přehlížím, co se Microsoftu znelíbilo? (Nechci vzbudit falešný dojem, že tomu rozumím).

Dodávám, že na Hostu i NB proběhl upgrade sice bez zádrhelů, ale vždy poněkud odlišně. Ještě zbývá cosi jako pc, home edice 32bit, s RD Wraperem, který od jisté aktualizace zase funguje, tak uvidím...

-- 1. 5. 2018 16:33 --

Všechno je (trochu) jinak...
Asi mou nepozorností byla při následných testech služba Vzdálená plocha vypnutá, čímž byl port 3389 taky zavřený. Potud OK.
Nicméně i při zapnuté službě a tedy otevřeném portu je hostitel neviditelný a nelze se tedy připojit. Služba Vzdálená plocha Windows na Hostovi vrací podle okolností dvě různé chybové hlášky. Jiný prográmek (WakeOnLan od Aquila Tech.) se chová podivněji, ikona Hostitele v různých intervalech (v desítkách sekund) na cca jednu sekundu přechází do stavu OnLine, pak jí cosi okamžitě zase přepne na Off…
Nějaké nápady?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 5. 2018 19:28

Chybná premisa:
Retiree píše:při zapnuté službě a tedy otevřeném portu

Co s tím?
Zkontroluj nastavení firewallu v hostitelském PC, především povol port TCP/3389 pro oboustrannou komunikaci.
Zároveň nastav, kdo bude mít přístup přes rdp a ověř, že všechny povolené účty mají nastavené heslo.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 2. 5. 2018 08:35

Dík za snahu, před upgradem na 1803 vše plně funkční dle mých potřeb...
V nastaveni firewallu (já) nevidím problém, povolit port TCP/3389 pro oboustrannou komunikaci mi nic neříká, resp. žiju v domnění, že je to samozřejmě duplexní...
Mám jakési problémy ve specifikaci privátní sítě (resp. sítí), o kterých vím, ale pro mé potřeby s tím nebyly problémy, tedy zatím...
Stále vítám jakékoli rozumné postřehy.


PS. V1803 opět znefunkčnil RDP Wrapper (jiný pc)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 5. 2018 13:21

Svěř nastavení firewallu odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 3. 5. 2018 14:06

Problém vyřešen, příčina neznámá, resp. zmatečné a matoucí přihlašovací údaje, mírně nakopnuté po aktualizaci...
Děkuji všem za významnou a nezištnou pomoc, opět jsem se něco naučil..
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků