Otevírání oken

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LenkaEF 30. 5. 2018 06:12

Prosím, nevíte jak zabránit aby se okna otevírala přes sebe. Otevřu si Dokumenty pak třeba Sdílenou složku a plácne se mi to přes sebe. Je to docela otravné stále dokola rovnat okna např. při kopírování.
LenkaEF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 5. 2018 06:34

To je základní vlastnost Windows už 30 let.
Ke kopírování souborů můžeš použít klávesnici bezpečněji a efektivněji než Explorer + myš:
1) Dvou/víceokenní plnohodnotný správce souborů, např. Total Commander apod.
2) Schránku -> Ctrl + C -> Ctrl + V.
3) Pro pokročilé cmd (např. xcopy).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 30. 5. 2018 07:17

Ve W10 bez trochy práce to stejně nejde ani s "triky", co Windows ne moc prakticky nabízí: https://www.czc.cz/softwarove-tipy-a-tr ... chy/clanek
Ani manželka nechce Total Commander (nebo podobné) používat a přitom je to taková paráda.
EDIT ještě: Klepni vlevo dole na Start a hned piš slovo uspořádat. Nápověda ukáže zapnuté možnosti práce s okny.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod LenkaEF 30. 5. 2018 13:21

Total Commander používám, tedy spíš jen pro stahování z ftp serverů.
Ale když potřebuji komunikovat s dalšími 4 pc + mít otevřená okna ve svém pc tak je to pro mě nevýhodné, že se okna stále umísťují přes sebe. Dosud (25 let), kam jsem si šoupla okna, tak tam se mi celou směnu otevírala. Kopírování bylo jedním tahem myši. Teď musím okna rozhodit od sebe a pak teprve přesouvat. Kdyby alespoň byla nějaká klávesová zkratka, která by dlaždicově porovnala všechna otevřená okna na plochu. (všechna myšleno cca 6 a více oken)
LenkaEF
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků