vypnutí aktualizací win 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -jeffrey- 1. 6. 2018 00:03

Zdravím měl jsem problém s aktualizací win 10 viz. https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=9 ... #p11943452. Proto sem notebook přeinstaloval a přes msconfig zakázal windows update.
1 otázka/ Stačí to aby se mi přestali stahovat aktualizace? nechtělo by se mi znova přeinstalovat ntb
2 otázka/ po tom co sem přeinstaloval ntb stáhl ovladače z dellu, antivir atd. a zakázal právě aktualizace(snad dostatečně) tak mi blbne ntb tím stylem že se mi sami od sebe zavírají složky a programy. Např. sem chtěl obnovit ze steamu hry ale steam se sám vypl, když sem hry obnovil sama se vypla bez toho aby mi vyskočila nějaká chybová hláška. Může to mít spojitost s tím windows update?
Díky
-jeffrey-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 6. 2018 07:45

Proč nepokračuješ v původním threadu?
Podle Tvého popisu jsi nenainstaloval ovladač IGP Intel.
Co s tím?
Vrať se do původního threadu a přečti si znovu rady odborníků.

Btw:
Přesný postup vypnutí Windows update bys tu našel, kdybys jen trochu hledal.
Tohle je nesmyslné:
-jeffrey- píše: přes msconfig zakázal windows update

1) MS WU řídí Plánovač.
2) Služby se organizují:
a/ v Admin konzoli PS|cmd
b/ v GUI
Kód: Vybrat vše
services.msc

ne v Msconfig.

Btw2:
Šílený nápad:
-jeffrey- píše: hry

To je kancelářský NB, ne herní PC!
Jestli jsi na tom spouštěl nějaké grafické hry, nemůžeš se divit, že jsi upekl IGP. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 6. 2018 00:16

1.Stáhnout Windows Update Blocker, nastavit takhle a to zajistí, že MS vypnuté aktualizace nezapne:

Wub_2018-06-02_14-22-10.png
Wub_2018-06-02_14-22-10.png (9.93 ) Zobrazeno 1652 krát


2.Zakázat aktualizováni ovladačů: https://www.spajk.cz/zakazat-automatick ... indows-10/

Otázka je, jestli chceš být bez aktualizací a nebo aktualizovat se zpožděním, kdy je jasné, že aktualizace nic nerozbijou. Já se takhle např. vyhýbám upgradu na 1803 a aktualizace stahuji z MS katalogu, protože kdybych zapnul Windows Update, tak mi MS hned ten upgrade vnutí.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků