Windows 10 OEM licence

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ardon 9. 7. 2018 19:50

Zdravím,
Použil jsem licenci ze starého notebooku pro aktivaci W7. Z těch jsem udělal update na W10. Bohužel po posledním update mám hlášku o nelegálním systému.
Proto sháním legální WIN 10 OEM (klidně Home) x64. Preferuji elektronickou licenci nebo USB klíč.
Koukal jsem po "těch internetech" a našel jsem jak přímo software od MS, tak prodejce typu https://www.vyhodny-software.cz/. Vzhledem k cenovému rozdílu si ale nejsem úplně jistý, jestli mi za mé peníze pošlou opravdu funkční licenci.
Máte někdo s takovými přeprodejci zkušenosti, nebo budu muset zaplatit MS tučnou částku za "jistotu"?

Díky moc.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 7. 2018 20:24

Dočasně funkční může být. Minimálně až do upgrade na novou verzi.
Legální ne.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 3. 9. 2018 21:01

Včera jsem na Aukru koupil licenční klíč na WIN 10 Pro 32/64 GB. Bohužel jsem si nevšiml, že platba byla převodem, takže jsem jej dostal až dnes. Nicméně koupil jsem od jiného prodejce s platbou online a klíč bylo možno v pohodě použít, aktivace nové čisté instalace proběhla bez problémů.
Takže kdyby někdo chtěl, jeden klíč mi zbyl a nemám pro něj uplatnění. když tak SZ.
Podle všeho by toto měl být normální legální postup.
Prodej licencí se děje v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a rady 2009/24/ES (čl.4.ods.2) a judikaturou Evropského soudního dvora.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pody01 4. 9. 2018 14:17

Mrkni na ebay, tam je Windows 10 Pro za pár kaček. Odzkoušeno.
Pody01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tairikuokami 7. 9. 2018 10:45

ardon píše:Máte někdo s takovými přeprodejci zkušenosti, nebo budu muset zaplatit MS tučnou částku za "jistotu"?

Ja jsem koupil Windows 8 Pro za 5€, funguje dodnes, uz jako 10 Pro. :)
Kód: Vybrat vše
https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices

Jestli by nahodou prestal fungovat, co se mi u zadne licence nestalo, za tu cenu lehce koupis dalsi.
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wish2018 19. 9. 2018 16:21

Licence poskytovaná v notebooku může být použita pouze v notebooku. Použití na jiném stroji bude považováno za pirátství.
wish2018
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků