Preneseni windows z hdd na ssd

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HonzaTesa 30. 7. 2018 22:32

Zdravím, asi jsem udelal blbost ale vzal jsem si ze stareho pc nove ssd od intelu a vlozil ho do meho pc, ssd jsem naformatoval a pri integraci to hlasi chybu... mohu se zeptat jestli ta chyba muze být tím formatovanim a pokud jo, dalo by se to nějak opravit? Dekuji za normalní odpovědi :)
HonzaTesa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 31. 7. 2018 06:12

Odpověď je ano může a snad ano.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 7. 2018 07:00

Co je to ta "integrace"? Systém z HDD na SSD jsem přenášel už několikrát, ale vždycky jsem používal klonování...
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaTesa 31. 7. 2018 12:45

Ano pardon, klonování...
HonzaTesa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimikcb 31. 7. 2018 14:02

Nejčastěji chybu klonování zapříčiní zapnutý fast boot v biosu, nebo problém s formátem disku MBR vs GPT. Nepíšete zda klonujete WIN 10. Taky musí být u některých klonovacích programů disk co klonujete na USB a disk na který klonujete uvnitř počítače.
mimikcb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 31. 7. 2018 15:53

Otázka jak klonoval, jestli jen nekopiroval po formátování. Jaký klonování program byl použit?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaTesa 31. 7. 2018 21:51

polda píše:Otázka jak klonoval, jestli jen nekopiroval po formátování. Jaký klonování program byl použit?

Klonuji pres reflect 7 a ssd jsem nejdrive naformatoval az pak zkousel na nej klonovat win 10

-- 31. 7. 2018 22:52 --

mimikcb píše:Nejčastěji chybu klonování zapříčiní zapnutý fast boot v biosu, nebo problém s formátem disku MBR vs GPT. Nepíšete zda klonujete WIN 10. Taky musí být u některých klonovacích programů disk co klonujete na USB a disk na který klonujete uvnitř počítače.

Klonuji win 10
HonzaTesa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 8. 2018 06:35

Nesdělil jsi základní informace, především:
- hw sestavu včetně verze BIOSU|UEFI;
- typ SSD a verzi firmware;
- verzi W10.
Tohle není vhodná volba:
HonzaTesa píše:ssd od intelu
win 10

Řada typů SSD Intel s řadičem Intel není kompatibilní s W10 v.1803.
Používáš nesmyslný postup:
HonzaTesa píše: ssd jsem naformatoval

Co s tím?
Svěř odbornou práci odborníkovi, včetně výběru vhodného SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 8. 2018 22:25

Tu chybu můžeš vyhledat. Mě takhle Reflect házel chybu ohledně VSS, vygoogloval jsem tu chybu, našel opravu, provedl jí a opraveno. Pokud jsi Reflect koupil, tak můžeš rovnou kontaktovat podporu.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků