Změna pořadí disků

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Preat 17. 8. 2018 20:40

Obracím se na Vás s následujícím dotazem. V mém notebooku HP Probook 4540s jsem rozdělil pevný disk 750 GB na dvě části. Jednu systémovou a jednu ostatní. Chtěl bych druhý disk přesunout před dvd mechaniku, která je pod písmenem d:, avšak nemohu toho nijak docílit, proto se obracím na experty tohoto fora. Chtěl bych dosáhnout následujícího stavu c: systémový disk, d: disk na ostatní a e: dvd mechanika. Předem děkuji za rady.
Preat
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Pytlík 18. 8. 2018 06:13

Písmeno které chceš oddílu (ano, oddílu, ne disku) přiřadit musí být volné. Proto, když chceš prohodit dvě písmena, musíš napřed jednomu oddílu dočasně (jak já slovo "dočasně" - v souvislosti s 21.srpnem 1968, nenávidím!) přiřadit nějaké jiné, libovolné písmeno (třeba Q:, nebo jiné), potom druhému oddílu přiřadit přiřadit požadované písmeno a nakonec přiřadit správné písmeno tomu dočasně přejmenovanému.
Abych pravdu řekl, tak dokud jsem používal DVD mechaniku, tak jsem jí automaticky přiřazoval písmeno někde z horní části (v mém případě Q: - volba měla souvislost se standardním mapováním síťových disků v zaměstnání), takže se DVD nepletlo mezi flashky a podobnou havěť.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Preat 18. 8. 2018 06:47

Děkuji za odpovědi. Pokusím se to vyřešit dle Vašich návodů.
Preat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 8. 2018 07:35

Je to jednoduché. Nejdřív změnit mechaniku na třeba N, tím se uvolní D. Disk E změnut na D a mechaniku na libovolné volné písmeno.
Tuším, že bude potřeba pracovat s právy správce.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků