Inštalácia ovládačov

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cobr4in 12. 9. 2018 19:30

Čau,

mám taký lamerský dotaz. Pre dosku ASUS Z170-A potrebujem nainštalovať ovládače. Začal by som chipsetom. Stiahol som si teda driver z ofiko stránky. Tu je obsah priečinka
Obrázek
V tejto main zložke je AsusSetup.exe. Lenže v zložke Install je takisto AsusSetup.exe. Rovnako aj v zložke Hotfix_X64 je AsusSetup.exe. A v tejto zložke je podzložka KB2685811 a v nej opäť AsusSetup.exe. Takže akosi neviem, čo vybrať.
No a podobne je to aj s otastnými drivermi pre dosku. Doteraz som to neriešil a vždy inštaloval len to, čo je v tej hlavnej zložke, ale tak rád by som to robil správne.

Díky moc.
cobr4in
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 9. 2018 14:47

AsusSetup.exe v kořenovém adresáři (tak jak to máš na obrázku) je bezpečná volba, pokud si nejsi jist. Zkazit nic nemůžeš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cobr4in 13. 9. 2018 14:55

Díky za odpoveď. Medzitým mi napadlo spýtať sa aj priamo ASUSU a bolo mi povedané vlastne to isté, teda že inštalovať z hlavnej zložky. Ale ešte by som sa chcel spýtať, ako je to s Windowsom? Lebo on si nejaké drivery inštaluje už sám, ale on to ťahá z internetu (čiže sú aktuálne) alebo ich má už priamo v sebe (takže sú staršieho dáta)?
cobr4in
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 9. 2018 16:13

Ideální je instalovat nejnovější ovladače přímo z webu výrobce (v tvém případě z webu Intelu, když jde o chipset). Je to rozhodně lepší, než-li generické ovladače Windows, které se většinou tahají ze serverů Windows Update.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 15. 9. 2018 20:59

Ovladače Windows stahuje ze své vlastní databáze. Bohužel, ne vždy jsou to ty správné. Hlavně u notebooků je s tím problém, takže ovladače radši stahovat od výrobce.

Aktualizace ovladačů můžeš zakázat takhle: http://www.servispckupka.cz/jak_spravov ... i_ovladacu
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků