Stazeni aktualizace Win10 ze stranek MS

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 10. 2018 06:57

Nutno počkat, než Microsoft vydá poslední verzi 1809 ke stažení; pak bude k dispozici instalační *.iso celého systému.

Co jsem koukal teď v práci, tak např. na VLSC ještě verze 1809 ke stažení není, pouze červnová 1803.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 10. 2018 16:15

To zodpovědět nedokážu. Počítal bych však spíše s týdny, nikoliv měsíci.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 10. 2018 21:13

Instalačka je dostupná už dávno, ve formě UUP od 18. září, ve formě esd myslím od 25. září.
Link na esd máš tu:
http://fg.ds.b1.download.windowsupdate. ... df0333.esd
Z esd jde vytvořit iso i na tvém služebním pc, pokud to potřebuješ, například takto:
https://krakatoa.www3.cz/win10aio.php
A doporučuju rovnou integrovat dvě dostupné aktualizace KB4465477 a KB4464330, minimálně pokud jseš ohrožená skupina na smazání uživatelských souborů. Dál se kouknout jestli nejsi nějak jinak ohrožená skupina, např. skrz ten ovladač HP, na to je myslím už taky oprava, atd.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 10. 2018 09:21

Starý instalačky sice kolují, nicméně nejde o oficální zdroj ;) Z webu M$ build 1809 prostě v současnosti nestáhneš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 10. 2018 11:30

milsimr:
Nesmysl. Dal jsem tu odkaz na oficiální zdroj na esd, stejně tak jde stahovat ze serveru Microsoftu i UUP a dokonce i iso. Vše build 17763 a revize 1 tedy finální build RS5/1809. Co tě tak akorát plance je to, že byla pozastavena oficiální distribuce, protože ve finálním buildu 1809 byly nalezeny chyby, takže úplný laik se třeba k esd (to z čeho dělá MCT instalačku) nebo iso nedostane. Na esd ale stačí vědět link (odkaz na všechny máš tu: https://download.microsoft.com/download ... oducts.xml ) a na iso stačí vědět jak link vygenerovat (např. https://tb.rg-adguard.net/public.php ) - vše oficiální zdroj, vždy ty UUP nebo ESD nebo ISO stahuješ ze serveru Microsoftu. A KB nebo ovladače, které řešily ty problémy, už dávno existují a klidně se dají integrovat rovnou do instalačky pokud je to potřeba, takže není třeba čekat až se zas oficiálně pustí 1809 pro běžné uživatele (a udělá třeba refresh instalačky s vyšší revizí, což si znalejší člověk může udělat teď sám...). A například já neměl problém ani s revizí 1, takže jsem bez problému upgradoval z ní (ale jak byly dostupné revize 55 a 104 tak mám udělané instalačky s nima). Tož asi tak.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 10. 2018 16:15

Scr01.JPG

... mluví za vše, dále nekomentuji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 10. 2018 17:40

milsimr:
Ano, přesně o tom jsem psal v obou předchozích příspěvcích. Ty chyby už byly detekovány a opraveny v kumulativních aktualizacích počínaje revizí 17 (KB4467228 - ta řeší ten zásadní problém s mazáním uživatelských dat a další revize už tuto chybu pokrývají a tato revize je dostupná od 9. října včetně s revizí 55), přes revizi 55 (KB4464330) a konče revizí 104 (KB4464455, ta byla uvolněna včera). A další případné chyby byly opraveny ve vydání funkčních ovladačů (např. HP).
Takže bez problému jde stáhnout instalačku 1809 a i aktualizace a ovladače k pokrytí těch chyb, kvůli kterým není 1809 dostupná v tuto chvíli pro veřejnost.
Takže v čem je problém? V ničem. Pokud se v tom někdo nevyzná, tak je jasné, že počká až to bude zas puštěné oficiálně, jenže pokud se v tom někdo vyzná, není problém ani teď.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 10. 2018 18:34

Já dostupnost aktualizací nepopírám. Vše co říkám je, že běžným způsobem ofi *.iso 1809 momentálně prostě nestáhneš. Generovat nějaký linky prostě není *oficiální a běžná* cesta ke stažení. Pokud jsi toto nepochopil, tak snad už to chápeš teď a pokud to stále nechápeš, tak se na mne nezlob, to už není můj problém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 17. 10. 2018 19:08

milsimr:
Jestli myslíš běžným způsobem jako běžně pro úplné lamičky, tak ne, jenže my tu snad nejsme úplné lamičky, nebo snad ano? A tazatel taky nemusí být úplná lamička. Já tu jen píšu to, že prostě z Microsoftu instalačky stáhnout jdou a to ve všech formách (UUP, ESD i ISO) a o to tazateli podle mě šlo.
A nechápu co se ti nezdá třeba na stažení esd z linku (uvedl jsem jej) přímo z webu MS a vytvoření iso z něj, pokud máš problém s ručním vytvořením a neznáš jak se s ním pracuje, tak si můžeš stáhnout ofiko MCT 1809:
https://software-download.microsoft.com ... ol1809.exe
pak products.xml 1809:
https://download.microsoft.com/download ... oducts.xml
ten upravit a vytvořit z něj cab a MCT spustit s příspušným parametrem tak aby použil lokální products.cab a vytvoří ti iso 1809 úplně běžným způsobem (návod najdeš na netu) a to proto, protože ty esd, ze kterých to vytváří a jsou uvedené v products.xml, jsou prostě dostupné.
Prostě je hromada možností jak si iso teď vytvořit, je jen otázka jestli je někdo hloupý uživatel nebo znalejší uživatel. Prostě to Microsoft típnul jen pro ty, kteří neví, která bije, a ti, kteří ví, která bije, si klidně instalačku 1809 ve všech formách můžou stahovat vesele dál, protože ti ví, co dělají.
Je sice hezké, že tys dal info pro ty první uživatele, ale já tu dal info pro tu druhou skupinu.
A jen doplním, nezapomnět na to,. co jsem psal v předchozích příspěvcích.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Kamziq 27. 11. 2018 09:29

milsimr píše:Nutno počkat, než Microsoft vydá poslední verzi 1809 ke stažení; pak bude k dispozici instalační *.iso celého systému.

Co jsem koukal teď v práci, tak např. na VLSC ještě verze 1809 ke stažení není, pouze červnová 1803.

Jak to vypada? Uz je posledni verze bezchybna a ke stazeni ve formatu .ISO?
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 27. 11. 2018 09:39

Největší chyby jsou opraveny a iso je ke stažení. Ale bezchybná není :-) :-) :-)

https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... ndows10ISO
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kamziq 27. 11. 2018 19:09

Děkuji. Ještě bych potřeboval poradit, jak stáhnout přímo ze stránek MS ISO do služebního PC, jsem na služebním PC s Win10 a když kliknu na odkaz výše, tak mi to nenabídne stažení ISO, ale pouze přímou aktualizaci, potřeboval bych microsoftu nějak podvrhnout, že jsem např. na smartphonu, protože ve smartphonu s Androidem mi to po kliknutí na odkaz výše nabídne stažení ISO, tam to ale zase nemůžu stahovat, protože tam mám drahá data. Na služebním PC nemůžu nic instalovat, ale mám tam prohlížeče Edge, IE, Mozilla Firefox a Google Chrome. Jak to udělat?
Kamziq
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků