Ztráta digitální licence

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 11. 2018 16:52

Léta pracuju ve Windows, asi třetí rok s Win10, po upgradu z Win7. Veškeré aktualizace systému proběhly (téměř) vždy bez problému na všech mých počítačích, včetně té zatím poslední, 1809/17763.55, až do okamžiku, kdy jsem pojal neuvážený nápad využít nabídky MS využívat licenci Office365 pro jednotlivce na více zařízeních. Na PC dosud běhal Office 2003 povýšený o Sadu doplňků 2007 (název mi vypadl).
Detaily zatím vynechám, po zdánlivě bezproblémové instalaci Office365 (64bit) na mě v kterémsi okamžiku vyskočila červená hláška o nemožnosti aktivace a nelegálnosti systému Windows... Sice jsem před experimentem vytvořil bod obnovení, ten teď nemůžu najít...
Už jsem dneska řešil volné minuty do Skype, jsem vysoce napěněný na floutky z Microsoftu a nejsem schopen v klidu a logicky uvažovat... Zatím to vidím černě (přesněji, vidím rudě), přesto poradí,usměrní mě někdo ?
:mrgreen:
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 8. 11. 2018 17:16

Můžeš sem dát printscreen té hlášky?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 11. 2018 17:46

Neco.PNG
Proklikal jsem se ke kýženému (jedinému) bodu obnovení. Obnovení se zdařilo, bohužel bez digitální licence

-- 8. 11. 2018 18:58 --

Přílohy
Windows.PNG
Naposledy upravil Retiree dne 8. 11. 2018 17:58, celkově upraveno 1
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 8. 11. 2018 17:58

Být tebou, tak pár dní vyčkám. Microsoft má prý problémy s licenčními servery
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 11. 2018 18:06

Nevím, kam na ty poplašné zprávy chodíš, ale i mně (starobnímu důchodci) je divné, že už měsíc nezplodili žádnou aktualizaci
Ale čekat rok, jak se asi stává pravidlem, mě poněkud děsí ...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod strainy 8. 11. 2018 18:50

Právě akorát na mě před chvílí vyskočila hláška, že moje Windows nejsou aktivovaný..

Obrázek

Po kliknutí na Odstranit potíže mi vyskočí tahle hláška:

Obrázek

Mám nainstalováno Windows 10 Pro. Celou dobu je používám bez problému. Jedná se o licenci z upgradu z Windows 7 Pro. I byl systém úspěšně v minulosti přeinstalován. Jako Windows 10 Home jsem to fakt nikdy neměl.. Děkuju Microsofte.

btw, když už systém vyhodí nějakou chybovou hlášku, je velice ergonomické nemít možnost jak jí zkopírovat, takže se musí přepsat do vyhledávače ručně..

Pytlík píše:Být tebou, tak pár dní vyčkám. Microsoft má prý problémy s licenčními servery


Dobře, budu ti věřit, že se to samo brzy dá dohromady..
strainy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THERION 8. 11. 2018 19:15

Společnost Microsoft právě vydala nově vydané oznámení o aktuálním problému aktivace souvisejícím s edicí Pro. To se děje v Japonsku, Koreji, Americe a mnoha dalších zemích. Je mi velmi líto, že vás informuji, že se momentálně vyskytuje aktivační server společnosti Microsoft a někteří zákazníci se mohou setkat s tímto problémem, kde je systém Windows zobrazen jako neaktivovaný.

Naši inženýři neúnavně pracují na vyřešení tohoto problému a očekává se, že bude opraven do jednoho až dvou pracovních dnů
THERION
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 11. 2018 19:50

Woe
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 11. 2018 22:19

Tak už to zvládli, po 22. hodině aktivace OK, bez restartu systému...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 11. 2018 18:43

Už víš kam na ty poplašné zprávy chodím?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strainy 9. 11. 2018 19:35

Hlásím, že moje Windows jsou už také aktivované.

Víte kdo nemusí řešit takové problémy? Ti co mají cracklý systém.. :D
strainy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 10. 11. 2018 12:58

Já dostal do ruky padlé offices. Údajně multilicence. Při aktivaci mi to vyhodilo, že produkt je aktivován. Reaktivace po telefonu, negativní. Pak jsem našel na netu, že musím zadat, že je to použito na 0 slovy "nula" počítačích. Přijde vám to logické? Pro mě by bylo normální, že zadám 1, protože produkt už mám na PC.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 10. 11. 2018 21:54

Pytlík píše:Už víš kam na ty poplašné zprávy chodím?
Po pravdě, stále nevím... Sice jen zběžně, ale proběhl jsem web, nic poplašného jsem nenašel. Dokonce ani na webu, kde bych takovou informaci očekával (vůbec nemám na mysli web o informačních technologiích zive.cz, jak by si snad někdo mohl myslet), byly v té době publikovány samé důležité informace, už jsem zapomněl, jaké... Po Tvém příspěvku jsem se kupodivu uklidnil a dobře udělal... :-)
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 10. 11. 2018 23:28

Btw dneska mi na chvíli problikla hláška o neaktivovaném W10 Pro. Po odhlášení a přihlášení na jiný účet už aktivováno. Upgrade na Pro je "edice aukro". Původní OS W8.1 Home OEM s NTB upgradovaný oficiálně při vydání W10.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 11. 11. 2018 08:47

Retiree: např. https://www.zive.cz/clanky/microsoft-mel-potize-s-aktivacnim-serverem-windows-10-hlasily-problem-s-licenci/sc-3-a-195848/default.aspx
Takže už víš, kam já, starobní důchodce, na ty poplašné zprávy chodím?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků