Šedý obraz na TV

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlado33 14. 11. 2018 20:08

Mám propojenou TV Samsung s PC pomocí kabelu HDMI.Do ted byl obraz naprosto stejný jak v TV tak v PC.Ale už není ,na TV je poměrně šedý,barvy jsou nevýrazné.Co se stalo nevím.Díky
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 11. 2018 09:44

No coby se stalo je to rukama......

Nastavení jas/kontrast/teplota barev atd..... může být rozeštelováno jak v TV tak v ovladačích u grafiky....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlado33 15. 11. 2018 12:24

Jinak obraz v TV je v pořádku.V PC taky. Jedině že by to dělala aktualizace ovladače grafiky ?
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 15. 11. 2018 19:26

Taky tipuju spíš na zapnutí nějého Cinema režimu, které barvy úplně podělá... U některých TV se nastavení drží jednotlivých vstupů a telka pak vypadá normálně... Zkus někde pohledat režimy obrazu.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod vlado33 17. 11. 2018 19:35

Mám tedy hledat závadu v TV ?Prošel jsem vše ale nic mimořáddného jsem neobjevil.Kde v TV by to mělo být ?
vlado33
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 17. 11. 2018 19:55

Jak bylo řečeno, zkontroluj si ty režimy obrazu. Prvně se podívej, co máš za nastavení, když sleduješ normálně TV, pak přepni vstup a zkontroluj, jestli se nastavení nezměnilo.

Pokud by tohle bylo v pořádku, připoj k TV jiné zařízení, abys odhalil případné nesrovnalosti v nastavení PC. Teoreticky to může dělat i kabel, ale to je u HDMI málo pravděpodobné.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 20:07

Beztak to jenom ve Windejs zaplo HDR rezim. To uz jsem resil u nekolika zakazniku.


Ziskavam bludistaka?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků