ikony na ploše po restartu se seskupí

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 2. 8. 2015 12:41

po nainstalování windows 10 čistá instalace a po nainstalování programů a nastavení tak jsem si nrůzně rozmístil ikony na ploše podle potřeby a zmenšil jejich velikost. Po restartu nebo vypnutí pc se ikony zvětší na tovární nastavení a všechny se mi uspořádají do kupy. kde muže byt chyba? podle mě by se mělo nastavení uložit do registru
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod uka 2. 8. 2015 18:06

S (ne)uložením změněného nastavení ve Win10 jsem se u sebe už taky setkal!

Co se týče ikon na ploše, zkusil bych pravý tlačítko myši na plochu a následně Zobrazit - Zarovnat ikony k mřížce. Automaticky uspořádat ikony mám vypnuto...
uka
Junior

Odeslat příspěvekod xjurasek 2. 8. 2015 18:33

no to jsem zkoušel a nic

-- 4. 8. 2015 15:54 --

nikdo neví co s tím? na kamošovém notebooku to nedělá jen na mém PC nevím čím to muže byt mám tam stejné programy jako na win7 a to chodilo normálně,

grafika nvidia geforce 8400GS
xjurasek
Junior

Odeslat příspěvekod Sky85 12. 8. 2015 06:26

Čus,
mám podobný problém. Ikony na ploše mám nastaveny na malé. Vždycky po spuštění PC se mi změní na střední a seskupí se k levému okraji obrazovky. Dělal jsem upgrade z Win7 na 10. Ví někdo co s tím? Případně, jestli se to deje i u těch, co přecházeli z Win 8.1?
Dík.
Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Sky85
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hapeCZ 16. 8. 2015 08:02

Když klikneš pravým tlačítkem myši na plochu a vejdeš do "zobrazit" nemáš tam nastaveno "automaticky uspořádat ikony", já mám zaškrtnuto "zarovnat ikony k mřížce" a "zobrazit ikony".
hapeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sky85 16. 8. 2015 08:58

Jo, mám tam nastaveno Zarovnání k mřížce, ale to s velikosti ikon ani jejich rozmístěním nesouvisím. Zkoušel jsem i program DesktopOK, kde by mělo jít uložit pozice ikon. Ten ale při uložení pozice všechny ikony zarovnal na levou stranu.
Problém bude v systému a asi nepomůže nic, než počkat na nějakou aktualizaci.
Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Sky85
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2015 16:34

Po 20 dňoch bezproblémového používania čistej inštalácie Windows 10 sa to aj mne stalo dnes o 12 hodine. Pomohla mi jedine OBNOVA SYSTÉMU.
Po spustení obnovy bola k dispozícii záloha z 14.8.2015 tak som ju vybral a spustil obnovu k tomuto dátumu.
Po obnove sa ikony na ploche už nezoraďuju k ľavému hornému rohu, ale si držia svoje miesto na ploche.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sky85 16. 8. 2015 17:11

Ansam píše:Po 20 dňoch bezproblémového používania čistej inštalácie Windows 10 sa to aj mne stalo dnes o 12 hodine. Pomohla mi jedine OBNOVA SYSTÉMU.
Po spustení obnovy bola k dispozícii záloha z 14.8.2015 tak som ju vybral a spustil obnovu k tomuto dátumu.
Po obnove sa ikony na ploche už nezoraďuju k ľavému hornému rohu, ale si držia svoje miesto na ploche.


Je nějaký program nebo nastavení, které jsi změnil v těch dvou dnes od zálohy systému do té doby, než to začalo dělat?
Sky85
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2015 18:10

Vetu som si prečítal 5x - neporozumel som tej vete v ničom. Hlavne tomuto nerozumiem: "které jsi změnil v těch dvou dnes od zálohy systému ". Češtinu ovládam na 99%. Pokús sa tu otázku napísať zrozumiteľnejšie.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sky85 16. 8. 2015 18:32

Ansam píše:Vetu som si prečítal 5x - neporozumel som tej vete v ničom. Hlavne tomuto nerozumiem: "které jsi změnil v těch dvou dnes od zálohy systému ". Češtinu ovládam na 99%. Pokús sa tu otázku napísať zrozumiteľnejšie.


Nainstaloval jsi nějaké nové programy v době od 14.8 do 16.8, nebo jsi provedl nějaké nastavení systému v této době?
Jde mi o to, jestli problém nezpůsobuje nějaký program nebo nastavení systému.
Snad už je to srozumitelné.
Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
Sky85
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 17. 8. 2015 07:33

V bode obnovy k dátumu 14.8.2015 bolo myslím si napísané ".net framework" (ale nie som si istý na 100%).
Neinštaloval som nič, iba mi došla jedna aktualizácia Windows 10 x64:
• Kumulatívna aktualizácia pre Windows 10 pre systémy s procesorom typu x64 (KB3081438).
A teraz mi ta aktualizácia znovu čaká. Neviem či ju mám povoliť, alebo nie.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hapeCZ 17. 8. 2015 07:50

Tak já jsem nejdříve udělal upgrade z 8.1 na 10, pak jsem chtěl ale čistou instalaci windows 10 a tu jsem také udělal. Přijal jsem všechny nabízené aktualizace a nikdy jsem problém výše popisovaný neměl a nemám.....takže, čím to může být? Toť záhada.....
hapeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 17. 8. 2015 08:17

Teraz som si spomenul, že som za ostatné dva dni inštaloval "Windows 10 klasické menu"
Kód: Vybrat vše
https://www.stardock.com/products/start10/

Teraz po obnove systému už to klasické menu tam nemám. Klasické menu fungovalo bez problémov skoro 2 dni (možno aj 10 reštartov PC).
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hapeCZ 17. 8. 2015 11:42

Ale já používám také Stardock, nejdříve verzi 8 a teď verzi 10 a ani s jednou mi to nedělá seskupování ikon!
hapeCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 17. 8. 2015 12:03

Netvrdím, že to spôsobil Stardock, iba že som ho za ostatné dva dni inštaloval a že teraz po obnove systému už to klasické ŠTART menu tam nemám.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků