Dokáže jeden člověk udělat kvalitní software?

Programování pro mobilní telefony, hodinky, Android, iOS, Windows Phone

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LubosHavir 30. 6. 2015 21:45

Ahoj,

narazil jsem na poměrně zajímavý článek článek (hlavně se mi líbí označení "jednomužka" :D ).

Sám se v tomto oboru snažím vzdělávat, a tak jsem přemýšlel nad tím, jestli dokáže jeden člověk vytvořit kvalitní software/informační systém. Je pravdou, že opravdový nadšenec toho udělá víc než celý tým "běžných" programátorů, na druhou stranu - hlavně ve fázi finalizace je to určitě peklo (sám jsem programoval pár menších aplikací a doladit detaily, to je o nervy).

Furt nevím, co si o tom článku mám myslet. Asi tedy hodně záleží na velikosti projektu, ale osobně radši pracuji sám. Co vy si o tom myslíte? Najmete si radši freelancera, nebo dobře fungující tým lidí? U druhé varianty vidím zase problém v "dobře fungující", protože to může být občas taky docela umění najít nějaký takový. A v jaké pozici radši fungujete vy?

Snad jsem to moc nezamotal. Mějte se a těším se na reakce :)
LubosHavir
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 30. 6. 2015 22:28

Ano, jeden člověk dokáže udělat kvalitní software. Těch příkladů jsou mraky.

Ale jak naznačuje autor článku, problém je pak v údržbě toho SW a případných dalších vylepšeních. Nadšení z projektu časem vyprchá a protože to vyvíjel sám, je v celým kódu většinou silně vidět jeho rukopis, na který se pak někomu jinému špatně navazuje.

Proto na projekty, které se mají dlouhodobě udržovat je skoro nutnost mít aspoň ty 2 lidi.

Celkově x lidí v týmu ti dává x pohledů na danou problematiku a vznikají pak mnohem lepší a kvalitnější řešení ;-) .

Jen to prostě stojí z krátkodobýho hlediska více peněz a to se většinou špatně obhajuje.
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků