[HTML5][Android] Čistě HMTL5 applikace

Programování pro mobilní telefony, hodinky, Android, iOS, Windows Phone

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cospi 3. 8. 2015 14:28

Ahoj existuje způsob jak spustit HTML5 applikaci v Androidu tak, aby se nemusela instalovat a přitom nebyla spuštěná ve Webovém prohlížeči?
Původně jsem spouštěl svou aplikaci ve výchozím webovém prohlížeči v androidu a pak jsem zkusil Firefox, Dolphin, ... ale dost jsem pak narážel na problémy se zobrazením stránky. V Chrome na PC bylo vše ok, ale v mobilu to prostě nešlo.
Nemám žádný problém se zobrazením a funkčností mojí aplikace spuštěnou přes WebView pomoci PhoneGap/Cordova, Xamarin, nebo teď přes Visual Studio, ale kvůli úpravám kódu se mi nechce pokaždé kompilovat apk a mít kvůli tomu několik GB SDK a podobně, když chci třeba jen změnit něco v JS kódu. Navíc takovou věc můžu udělat přímo v mobilu a nemusím k tomu pouštět PC.

Hodila by se mi taková aplikačka ve které bych zvolil cestu k mé aplikaci. Aplikace by pak vytvořila ikonu v seznamu aplikací, aby se nechala spouštět přímo. (pokud by to nešlo, tak by aplikace zobrazila seznam HTML5 aplikaci, které spravuje. takže by to bylo na 2 kliknutí). Kdykoliv bych pak mohl změnit JS kód přímo v mobilu, přehráním souboru, nebo přímou editací bez nutností kompilovat nové APK. Aplilkace by podporovala SQLite databázi a pokud možno uložení HTML5 aplikací na SD kartě.

To by byl jen základ a ten by mi i stačil. Pak by se to nechalo rozšířit na to, že ta Android Aplikace bude hledat v HTML5 aplikaci konfigurační soubor ve kterém bude moct aplikace žádat o přístup ke kameře, sensorům, fotkám a podobně. AApp pak bude umožnovat přes JS pracovat s těmito daty.
Takže si pak bude každý se znalostí HTML5 udělat svou aplikačku na vyhodnocování dat ze senzorů, kompas, prohlížeč fotek. prostě jednoduché malé aplikačky, které nemusí být naprogramované v assembléru kvůli rychlosti :)

kde si takovou aplikačku můžu stáhnout? :)
cospi
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků