Propojení webu a mobilní aplikace

Programování pro mobilní telefony, hodinky, Android, iOS, Windows Phone

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skutik 26. 10. 2015 19:43

Dobrý den,

je možno nějakým způsobem namapovat vybrané prvky webové stránky (tlačítka, formuláře) na prvky se stejným určením v mobilní aplikaci? Data z formuláře v mobilní aplikaci by se zadali do příslušných boxů ve formuláři na webu a tlačítko by mělo stejný účel jako tlačítko na webu.

Dále by mě zajímalo zda jde sledovat například stav skladu u určitého produktu v eshopu a tuto informaci promítat do aplikace a podobně.

Pokud mě nasměřujete na řešení této problematiky nebo poradíte publikaci, či tutoriál, které se tímto zabývají budu Vám vděčný.

Děkuji!
skutik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 10. 2015 22:28

Ufff... co jsi zvladl, na cem jsi se zasekl? v cem mas napsanej web, v cem pises mobilni aplikaci? jsem presvedceny, ze kazdy jazyk/SDK pro vyvoj mobilnich apps umi resit POST/GET requesty, posilat/prijimat napr JSON nebo XML data apod.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skutik 26. 10. 2015 22:52

Zatím na ničem, jen si zkoumám "terén", chci aplikaci na tomto principu dělat jako práci do školy, nejdříve nějaký návrh a případně i implementaci.

Nicméně nemám zkušenosti s tvorbou mobilních aplikací a jen lehké s programováním (pořád si s něčím hraji), proto jsem chtěl jen zjistit, zda se něco takového dá vůbec provést a případně nějak nasměrovat ke zdrojům s touto tématikou. Případně je-li to možné, aniž bych měl přístup k administraci webu (web třetí strany) a jen z něj "ždímal" informace.
skutik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 10. 2015 23:52

- web musi byt ochotny ti ta data na zaklade nejakych dotazu nejak posilat
- delat appku pro web treti strany ma smysl jen kdyz ma web dokumentovane API
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skutik 27. 10. 2015 19:32

Dobře, děkuji Vám za pomoc.
skutik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 10. 2015 19:36

Ano, Ano, nechce se mi to googlit.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků