[Android] Komunikace mezi aplikací a serverem

Programování pro mobilní telefony, hodinky, Android, iOS, Windows Phone

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DarkScarf 21. 3. 2016 18:46

Zdravím,

chtěl bych upřesnit, jakým způsobem aplikace komunikuje se serverem. Konkrétně by se jednalo o lokalizační aplikaci.

Zatím jsem pátral a zjistil jsem, že je potřeba vždy navázat spojení pomocí soketů, v rámci kterého budou protokoly TCP nebo UDP přenášet data, na základě pokynů protokolu HTTP (GET, POST, request,..). Pro přenos dat je pak na výběr mezi XML nebo JSON souborem, přičemž princip jsem pochopil následovně:

Uživatel zařízení zadá požadavek na zobrazení kamaráda na mapě v aplikaci. Tento požadavek je zaslán na server, který jej zaregistruje a zašle na zařízení kamaráda dotaz "Kde jsi?". Zařízení kamaráda dotaz zaregistruje, vezme údaje z GPS a pošle je zpátky na server, který je následně předá původnímu uživateli a data se pomocí API zobrazí na mapě v aplikaci telefonu nebo webovém rozhraní.

Zatím jde pouze o návrh aplikace, ale pokud bych měl volit nástroje, tak bych využil asi Javu pro Android a pro webovou aplikaci JS, AJAX, PHP, které bych zároveň využil také pro tvorbu API serveru.

Děkuji!
DarkScarf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Insuit 4. 9. 2016 20:11

Dal jsi to dokupy?
Insuit
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků