PC - grafika, fotky, hry (pro sestru)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Greeen_day 20. 3. 2018 01:20

Zdravím,

sháním nějakou starší sestavu pro sestru v cenové relaci od 5-10K bez monitoru a příslušenství. Určením by měla být práce v CADu a Lightroomu (40%), hraní RPG (zaklínač, kingdom come, LoL) (40%) a zbytek klasické multimedialné užití (20%).
Pokud by někdo z vás něco měl, tak se nestydte nabídnout, zatím
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2018 11:49

Kingdom Come na tom nejspíš horko těžko, zbytek by ale měl být OK.
Pokud to ten člověk ještě neprodal, tak bych vzal toto: https://pc.bazos.cz/inzerat/85702709/Pocitac-s-Intel-Core-i5-3570K-16GB-RAM-512GB-SSD.php
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 20. 3. 2018 19:30

vypadá to hodně zajímavě, ale inzerát je přes měsíc starý, tak mám lehkou obavu, že bud nebude aktuální a nebo nebude zcela v pořádku (komponenty). Bohužel nejsem až takový odborník, abych skrytou závadu na první pohled odhalil a i proto jsem se nejdříve zkoušel obrátit na vás, kde se obávám méně a očekávám přeci jen serioznější jednání :)
Nicméně zkusím pána oslovit. Příjde ti tato sestava dobrá i z pohledu vylepšení do budoucna (základní deska).Tak či onak, moc děkuji, že jsi reagoval..
Naposledy upravil Greeen_day dne 20. 3. 2018 21:04, celkově upraveno 1
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2018 20:39

No, asi takto: s rozpočtem co máš si nemůžeš moc vymýšlet. A jelikož mám a používám sestavu VELMI podobnou té, co je v inzerátu s několika rozdíly (jiná grafika, zdroj, skříň, chlazení, odlišná deska, pouze 8 GB RAM, 2x SSD v RAID 0).

Co se rozšíření týče, u té sestavy z odkazu bych to viděl takto:
1. Pokud to půjde, vyměnit i5-3570K za i7-3770K (byť v procesoru si myslím, že v současnosti nebude problém - 3570K jde snadno taktovat někam k 5 GHz, pokud se narazí na dobrý kus)
2. Vyměnit grafiku. HD 7870 je dnes už za zenitem, takže zde bude největší brzda; takže cokoliv typu R9 390(X), RX 480/580, RX VEGA (56/64)/GTX 960/980/1060/1070 (Ti)/1080 (Ti)
3. Případně vyměnit zdroj, či chlazení na CPU kvůli OC

A všeho všudy bys měl vystaráno... na hry to stačit 100% bude i s ohledem na budoucnost (minimálně na 2 roky dopředu).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2018 21:33

viewtopic.php?f=1966&t=1278832 ???

Zdroj, GPU i skříň, bych našel. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 20. 3. 2018 22:12

to milsimr: sestava opravdu vypadá hezky.(stačila by) Nicméně jak jsem si myslel, tak inzerát už aktuální nebyl :((

python.p: mohu tě tedy poprosit o návrh ? :) Pokud se mi k tomu v komentáři rozepíšeš, tak budu samozřejmě rád, jelikož to ještě budu probírat se sestrou, díky moc. Mám však obavu, že máš i s lehkým přesahem na rozpočet předimenzovaný základ, takže další komponenty tím utrpí :(
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod entrise 21. 3. 2018 00:28

entrise
Junior

Odeslat příspěvekod Greeen_day 21. 3. 2018 23:51

Entrice: dekuji za nabidku, uvidime co jeste nastreli Python, ale uprimne mam pocit, ze na sestru to bude prilis velky svetelny cirkus, takze by case nejspis musela menit.
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 3. 2018 08:50

Já jsem schopný k tomu dát do 10 vše krom grafiky no :( Respektive, něco jako zobrazovadlo by se našlo...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 22. 3. 2018 11:01

Napiš mi prosím svůj nástřel do PM včetně vhodného přesahu, at máme o čem přemýšlet. Ještě budu muset samozřejmě pořídit HDD(SSD), takže bych se ideálně rád podíval na nějaký koplexní nástřel, tedy včetně přesáhnutí limitu.
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků