Amazon, Ebay, Aliexpress

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Solymr 25. 11. 2016 18:34

Ahoj, během posledních mě zaujal Huawei Honor 8, zvlášť v oné modré barvě, avšak cena 11k se mi zdá hodně, tak mě napadla koupě z oněch zahraničních eshopů, kde by mohla být cena levnější, jsem si tak říkal, avšak mám strach, abych nenaletěl a nekoupil něco - použitý, rozbalený, bazar nebo jinak okleštěný. Co prosím v názvu "Honor 8 Dual Camera Unlocked Phone 32GB" znamená ono Unlocked? Přeložit ono slovo si umím, ale ve spojitosti s mobilem? V čem bude mobil koupený ze zahraničí jiný než z CZ eshopů? Jen neCZ nastavení, či i něco jiného? Dá se vůbec sehnat Honor 8 levněji takto s dovozem než u nás? Jednu stránku jsme našel, ale tam to bylo jen pro US trh...
Solymr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod freddy158158 25. 11. 2016 19:08

.. tak dlouho budeš šetřit až na tom proděláš 8-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 11. 2016 19:25

Unlocked znamena, ze neni blokovany na konkretniho operatora. Kup na nemeckem amazonu, momentalne za cca 8900 Kc: https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_ ... ds=honor+8
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 25. 11. 2016 20:23

Nakupování na eBay, Amazon je jen pro dobře se orientující v problematice. Pokud vezmeš dobrého německého obchodníka, který prodává s fakturou a využiješ PayPal protection, tak mas skoro stejnou úroveň ochrany jako v dobrých eshopech u nás, akorát záruční opravu musíš řešit zasláním poštou.
IMO z pohledu rizik Amazon > eBay > Aliexpress. Plať VŽDYCKY PayPalem. Nikdy neposílají peníze mimo eBay atd.
Pak se dá snižovat úroveň ochrany, dobře koupit různé věci, kde Ti nezáleží na záruce, a jak ve všech případech můžeš být dobře ochráněn před tím, abys nedostal něco jiného než si objednal.
Problém je, ze když neznáš jazyk, který se tam používá tak nepoznaš rozdíl mezi solidním dodavatelem a nějakým polo-podfukarem.
Edit: katikatkus dole ma samozřejmě pravdu, můj komentář byl obecný. Jinak ano, na Amazonu platba kartou je OK, nicméně PayPal poskytuje další ochranu pokud se dodané liší od objednaného.
Naposledy upravil Pepan_22 dne 25. 11. 2016 22:21, celkově upraveno 2
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 11. 2016 21:16

Na odkazu, ktery jsem daval to prodava primo Amazon. Zadny strach z podvodu mit nemusis. Platit muzes v klidu primo kartou. Na ebay vzdy PayPal. U aliexpressu je paradoxne mnohem mensi riziko, ze narazis na podvodnika nez na Ebay - na Aliexpressu muzes taky platit kartou. Aliexpress uvolnuje prostredky prodejci az kdyz potvrdis, ze zbozi dorazilo a bylo v poradku. Do te doby si prodejce ani neskrtne.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků