Dual SIM, 10 tis. - baterie, ne hybrid slot, foto...

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tark 30. 9. 2017 13:17

Zdravím!

Zhruba před rokem jsem si tady vybíral telefon a vybíral jsem mezi LG G4 Dual a Sony Z5 Dual. Koupil jsem si LG, měl jsem ho asi rok a byl jsem s ním víceméně spokojený:
- výkon většinou dostačoval (menší zaškobrtnutí mi občas nevadilo, problémy jsem měl jen párkrát v kombinaci navigace + spotify + bluetooth audio), antutu snapdragon 808 cca 45 tis.
- baterie sice stála za prd, ale když jsem měl dvě, tak mi to víceméně stačilo...
- problémem byly bugy (nelze zašifrovat telefon, aby fungovala druhá SIM i s PIN, občas jsem přišel o signál, občas se telefon resetoval) a to, že telefon časem už nedostane aktualizace
- velikost byla OK, foťák taky
- čtečka otisků prstů chyběla

Telefon však nedobrovolně změnil majitele a vybírám proto znovu, přičemž mé priority se moc nezměnily:

- je to pracovní nástroj - potřebuju se na něj spolehnout a neřeším úplně módu nebo jak vypadá
- rozumná velikost - mám menší ruce, ale 5,5" G4 byla OK... na druhou stranu tím, jak byla prohnutá, tak se drží asi líp než běžné telefony
- výdrž na baterii - ideálně 24 hodin bez energie, přičemž nejsem úplně nenáročný uživatel... v současné době jedu na Xiaomi Redmi 4S se 4000mah baterkou a je to moc fajn pocit neřešit nabíjení telefonu... výměnná baterie byla taky ultimátní funkce, nejsem úplně fanda powerbanek, kdy má člověk telefon na kabelu ve chvíli, kdy jej potřebuje
- rozumný výkon + dostupnost aplikací - chci, aby mi vydržel alespoň 2 roky, spíše i víc, klidně ho pak předám dále. nepotřebuju špičkový výkon, nechystám se na virtuální realitu a podobné věci... ideálně 3+ GB RAM
- cena - tím, jak roste výkon běžných telefonů asi už nepotřebuju vlajkovou loď, byl bych rád, kdybych se vlezl do 10 tis.
- fotoaparát - rozumné fotky, opět nemusím mít to nejlepší, co existuje... ale občas bych s ním rád nahradil normální foťák. měl jsem iP 4S a LG G4, oboje bylo fajn, Xiaomi RedMi 4S už mi zase tak dobré nepřijde... ale jedná se o subjektivní pocit
- nepotřebuju různé kravinky typu "senzor měření tepu", to zvládnu sám... ani QHD displej jako na G4
- lte, bluetooth a podobné věci beru jako samozřejmost (ideálně na obou sim, s tím že mi nevadí je přepínat, vždy pojedu jen z jedné, ale data mám na obou)
- usb-c taky nevnímám úplně jako výhodu, když budu muset vyměnit všechny kabely, které mám různě nastrkané.. ale to je to poslední :)
- probuzení poklepáním na displej je nice to have feature, ale umí taky potrápit :)

Zatím jsem došel k několika variantám:
- opět si koupit G4 H818 za cca 7.5 tis., ale bude mít tyhle jisté nevýhody, které jsem psal... osobně si myslím, že už se dá jít dál bez rizika bootloopu (i když by měl být opraven) a bez bugů
- Sony Z5 Dual - dnes se dá sehnat za 8.5 tis, to mi přijde jako dobrý deal... jen škoda toho tvaru, bude trhat kalhoty (zkušenost z iP 4S), ale dá se to asi vyřešit pouzdrem :)
- Samsung J7 2017 - není to vlajková loď, ale má ultimátní baterku, je to nový telefon s aktualizacemi, jen foťák + jen 16GB úložiště + výkon asi nejsou dokonalé.. na druhou stranu se dá sehnat okolo 7 tis. v eu distribuci, což není tak špatné...

Díky za názor! :)
tark
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dj.kure 30. 9. 2017 16:54

Osobně bych v případě Androidu volil Honor 9, 64GB. Za ty peníze super telefon s přijatelnou velikostí displeje (5") a špičkovou výbavou.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 30. 9. 2017 17:09

Osobně bych šel do toho Samsungu J7 (2017) nebo i ten Sony nemá špatné reference. Do čínských mobilů bych po zkušenosti raději nešel. Se žádným ze Samsungů, co mi přišly pod ruku (resp. byly či jsou v rodině) nebyl problém, i u toho opěvovaného Huawei P8 lite, který má dcera, praskl displej (byl nošen v kapse). Dokonce i tchajwanský prémiový Asus Zenfone 2 (spec. viz podpis) musel v záruční době do servisu. O jiných čínárnách (včetne Lenova, GoClever, Prestigio, Gigabyte či jak se to všechno jmenovalo) ani nemluvě, vždycky byl problém, v lepším případě v záruční době, v horším praskl displej (nevztahuje se záruka) nebo něco odešlo měsíc po konci záruční doby.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 9. 2017 17:50

nesmysl srovnávat Lenovo a Motorolu s bazmeky typu Gigabyte, Prestigio apod. Měl jsem Lenovo Phab2 Plus přes pul roku a nebyl sebemenší problém, kvalita zpracování perfektní, kdyby splnil všechny mé požadavky, tak ho mám doteď, teď jsem na zkoušku pořídil Motorolu nižší řady a jsem příjemně překvapen, perfektní konstrukce, čistý android, takže i s papírově slabším hw reaguje velmi dobře, moto gesta, notifikace na displeji, super
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků