Tablet na sledování filmů - kvalitní displej

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mfyb 11. 9. 2018 03:01

Ahoj všem,

často sleduji filmy a seriály na telefonu, ale co si budeme povídat, 6.3 není to pravé.

Nic jiného nepotřebuji, hry nehraju, připojení mi stačí přes wifi. Jenom aby to bez problémů zvládalo přehrávat 1080p (a otevřít webový prohlížeč), tj. nároky na výkon minimální.

Důležitý požadavek 1) - kvalita displeje. Na telefonu mám amoled a nechtěl bych být zklamaný hlavně podáním černé (většinou koukám za tmy), nevím, jestli je k dispozici něco, co se k tomu bude aspoň trochu blížit.

Důležitý požadavek 2) - formát displeje 16:9 nebo jemu blízký. Koukal jsem kvůli displeji po nějakém samsungu, ale prakticky všechno jsou to 4:3, což nechci. Galaxy Tab S4 má poměr stran příznivější, ale dát 18 tKč za televizi do postele mi přijde nesmysl.

Má někdo zkušenosti, tipy, doporučení?

Díky

L.
mfyb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 11. 9. 2018 07:22

K tomu poměru stran:
Samsung mimo S4 uvedl i levnější Tab A, který stojí 8 tisíc: https://www.alza.cz/samsung-galaxy-tab- ... 62.htm?o=9
Narozdíl od S4 nemá amoled, ale IPS. Jaké je podání barev netuším.

Další možností může být huawei se stejným poměrem stran: https://www.alza.cz/huawei-mediapad-m5- ... 10.htm?o=1
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod mfyb 11. 9. 2018 08:11

Díky za odpověď.

Manželce jsem kupoval Huaweie asi z předchozí generace (rok a půl?), zvukově je bez sluchátek perfektní (i když si myslím, že ten "Harman Kardon" není opravdu "originál Harman Kardon"), se slušnými sluchátky taky hraje dobře, ale za tmy je obraz pro mě špatný. Ve dne to je ok, ale v noci je místo černé poměrně dost světlá šedá - což je škoda a jediná (byť ovšem pro mě zásadní) výtka. Manželka je s ním velice spokojená, v podstatě i já... jen ten obraz :/

HW parametry jako procesor, velikost paměti apod. mě moc nezajímají (tedy pokud to nespouští MX player desítky vteřin), fakt mi v podstatě stačí klidně i HW ořezávátko. Jen aby prostě za něco stál displej.
mfyb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 11. 9. 2018 09:57

Jenže takový tablet neexistuje. Nikdo nebude dělat HW ořezávátko s drahým displejem, navíc dnes, kdy trh s tablety je prakticky mrtvý. Vždy to jde nahoru ruku v ruce s výkonem a cenou. Tvůj požadavek splní pouze Tab S4, musíš si připlatit.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod mfyb 12. 9. 2018 02:53

Díky za odpověď.

Nemyslím si, že ten displej musí být nutně drahý. Co vím z monitorů, pokud s člověk nekupuje "sázku na jistotu" v podobě Eizo apod., tak je možné najít i relativně levné monitory, které podáním barev strčí do kapsy i o třídu dražší.

Proto se ptám na zkušenosti ostatních.

A jak jsem už psal, za televizi do postele dát 18 tKč je pro mě nesmysl.
mfyb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 17. 9. 2018 14:44

ja mam tablet a nevim,jako neni to spatne ale po case ma to prestalo bavit tahat so sebou. radsej vecsi mobil uz dneska.
delong
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků