Jaký koupit grafický tablet - máte zkušenosti s Deco 02 ?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wushan 6. 8. 2018 03:36

Dobrý den,

Již nějakou dobu řeším výběr grafického tabletu a stále se nemůžu nějak rozhoupat. Rozhodně chci jít do XP-Pen , prý jsou nejkvalitnější.

Bude to můj první tablet a tak za něj nechci dávat velký peníze, je možné, že si s ním třeba vůbec nesednu.

Doporučili byste mi nějaký, který je v poměru cena/výkon kvalitní - tak ideálně do těch 3000. Hodně lidí mi doporučovalo XP-Pen Deco 02 - vědět, že jej využiju a sednu si s tím sáhnu po něm, ale nevím, už je přeci jen dražší.

Budu vdecny za vsechny rady a typy pro nezasveceneho zacatecnika Zatim premyslim o tomto https://www.xp-pen.com/goods/show/id/324.html .

Budu ho používat hlavně na loga, jemnou úpravu fotek a na ilustrace.

Předem děkuji za radu.
wushan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 6. 8. 2018 12:51

tablet = Wacom, není potřeba víc hledat
ondrasheq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sesty 7. 8. 2018 07:59

Souhlasím, že když tablet, tak Wacom.

Jinak já tablet mám a už několik let se mi na něj práší, teda teď už ne, je ve skříni. Když jsem si ho koupil, dost jsem v něm kreslil (illustrátor) a sem tam jsem v něm upravil fotku, když už byl na stole. Teď nekreslím a fotky raději myší. Když se ojidiněle objeví možnost ho využít, jsem stejně línej ho jít vyndat ze skříně a jedu zase myší.

Každopádně si musíš sám vyzkoušet, jestli ti s ním bude práce vyhovovat. Na vyzkoušení je levný tablet lepší z hlediska peněz, ale zase tě může otrávit a zanevřeš na něj. Kvalitní tablet by ti třeba sednul. Osobně bych šel do Wacom.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 7. 8. 2018 23:48

Tablet jsem kupoval na dvakrát, pokaždé wacom, napřed menší abych zjistil co a jak. Zkušenost - na stole to překáželo, takže se stěhoval do šuplíku a pak vytahoval čím dál míň až se přestal používat úplně. Po dvou letech, kdy jsem se odhodlal pustit do fotek vážněji, jsem investoval do většího a dražšího modelu, ale hlavně jsem si pod stůl dodělal výsuv, nikoliv na klávesnici, ale na ten tablet, takže kdykoliv potřebuji, tak jej mám po ruce a jinak nepřekáží. Po pár peripetiích s ovládači v PS už vše funguje a i když mám jednu z nejlepších myší pro grafiky, tak tablet pro retuše používám vždy. Důležité je si na něj zvyknout, což pokud byl v šuplíku nešlo ;)
Kirtap
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků